Od 1 lutego 2012 r. dostępny w sprzedaży jest nowy numer czasopisma „Cudaczek i przyjaciele”.

W tym wydaniu zamieszczone są 2 wierszyki Agnieszki Frączek o tematyce zimowej oraz dalszy ciąg opowiadania z serii „Cudaczkowe opowieści”.

W dziale o zwierzętach dowiemy się ciekawostek o słoniu, żuku gnojowym, mrówce i gorylu. Dzieci będą miały także okazję poznać budowę wewnętrzną mrówki oraz budowę układu mięśniowego człowieka.

Jednym z tematów przewodnich tego numeru czasopisma jest karnawał. Autorzy zamieścili krótki artykuł o karnawale we Włoszech, Brazylii i Wlk. Brytanii. W dziale nauki języka angielskiego dzieci nauczą się angielskich słówek związanych z przebraniami na bal maskowy. A dla młodszych dzieci zamieszczono szablon maski karnawałowej oraz obrazek przedstawiający księżniczkę biegnącą na bal – do pokolorowania.

W artykule opowiadającym o uczuciach, dzieci dowiedzą się czym jest złość i jak sobie z nią radzić.

W dziale naukowym opisane jest działanie żurawia budowlanego oraz wytłumaczone jest skąd się bierze deszcz i jak powstaje tęcza. Artykuły te są uzupełnione bardzo ładnymi ilustracjami obrazującymi poruszany temat.

Wśród łamigłówek znajdziemy m.im. krzyżówkę oraz sudoku dla dzieci.

W eksperymentach znajdziemy sposób na zrobienie „Oceanu w butelce„, czyli co się stanie jak wymieszamy olej z wodą, a także instrukcje jak wykonać wieszak na klucze.

Na koniec podany jest przepis na wykonanie sałatki owocowej podanej w miseczce z melona.

W dodatkach do czasopisma znajdziemy plakat z kotem i psem oraz wycinanki: zegar ze wskazówkami oraz zegarki na rękę.

Wydawca: Orangeblue media
Objętość: 48 str.
ISSN: 2083-3245
Cena: 6,99 zł
Dwumiesięcznik

Polecam to czasopismo. Jest bardzo ładnie i starannie wydane i posiada bardzo dużo ciekawych artykułów i zadań dla dzieci. Moja 5-letnia córka wciąż pozostaje fanką tej gazetki.

Czasopismo opisywałam także przy okazji wydania 1 numeru – recenzja dostępna TUTAJ.

Sprawdź również: