Domostrada i kolejkostrada

Domostrada Kolejkostrada ZuzutoysChłopcy i niektóre dziewczynki lubią zabawę samochodami i pociągami. Niestety tory dołączane do zestawu są bardzo krótkie, a samochodziki jeżdżą po „łysej” podłodze, bo z reguły sprzedawane są osobno, bez dodatków. Kreatywne dzieciaki narysują sobie te elementy na kartkach i będą przesuwać pojazdy po tak wyznaczonym torze. Kreatywni rodzice nakleją na podłodze taśmę izolacyjną i zrobią dzieciom namiastkę tego, czego brakuje w zestawach z zabawkami.

Polska firma Zuzutoys znalazła proste i genialne rozwiązanie tego problemu i połączyła powyższe rozwiązania w jeden – a właściwie w dwa produkty: Domostradę i Kolejkostradę. Są to samoprzylepne taśmy do wyznaczania na podłodze lub meblach tras dla dziecięcych pojazdów. Obie wersje mają po 50 metrów długości (5 cm szerokości), więc zbudujemy z nich naprawdę duże miasteczko, tor wyścigowy lub linię kolejową. Jest to świetna propozycja dla alergików, którzy nie mogą mieć w pokoju wymarzonego dywanu/wykładziny z rysunkiem ulicy.

Taśmę można przecinać w dowolnym miejscu i naklejać tam, gdzie wyobraźnia nam podpowie. Jest łatwa do naklejania i odklejania. Jak się postaramy to odklejoną część można wykorzystać jeszcze raz. Jeżeli chodzi o naklejanie, to producent nie zaleca zostawiania naklejki na danej powierzchni dłużej niż 7 dni – ale jest to ogólne zalecenie dla wszelkich naklejek, jeżeli nie chcemy żeby powierzchnia pod spodem odbarwiła się lub weszła w reakcję z klejem. Im dłużej naklejki są naklejone tym trudniej je potem odkleić. Myślę jednak, że zawsze warto zrobić próbę czy dana powierzchnia, zwłaszcza mebel, nie ulegnie uszkodzeniu. Nie można zawsze przewidzieć w jaką reakcję wejdzie jedna powierzchnia z drugą.

Ulicy/torów nie musimy odklejać, gdy chcemy posprzątać na podłodze, bez problemu zniesie odkurzanie, a nawet mycie podłogi niezbyt zmoczonym mopem lub ścierką. Jak każda naklejka poddawana trudnym testom, po jakimś czasie powierzchnia nadruku może się wycierać, ale jak w życiu, ulice i tory kolejkowe tez nie są wieczne i wymagają wymiany lub naprawy.

Domostrada to taśma z nadrukowaną dwupasmową ulicą poprzecinaną przejściami dla pieszych, a Kolejkostrada to niekończące się tory kolejowe. Zabawę zapewni zarówno naklejanie taśmy, wymyślanie nowych połączeń komunikacyjnych, projektowanie miasteczka, jak również poruszanie się pojazdami po tych szlakach.

Kolejkostrada Zuzutoys  Domostrada Zuzutoys

Dużą zaletą tych naklejek to ich „mobilność”, można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, w odwiedziny u znajomych, do poczekalni u lekarza, na spacer po parku, w pociągu itp. Sama taśma nie zajmuje dużo miejsca, więc bez problemu zmieści się w torebce. Ponadto można ją używać jednorazowo, więc po skończonej wizycie, podróży można ją odkleić i wyrzucić.

Domostrada Zuzutoys   Domostrada Zuzutoys

 

Domostrada Zuzutoys     Kolejkostrada Zuzutoys

 

 

Cena: ok. 23-25 zł.

Producent: Zuzu Toys

Sprawdź również: