Warszawa – Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy"W dniach 19−21 września 2014 roku po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie (Arkady Kubickiego) odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Impreza, która będzie otwarta w godzinach 10-18.00, to mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin. Wstęp wolny.

W programie Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” znajdą się miedzy innymi warsztaty plastyczne organizowane wspólnie z firmą Astra, a także warsztaty związane z etapami powstawania książki takie jak np. warsztaty ilustratorskie, warsztaty komiksowe oraz warsztaty związane z bajką i baśnią polską organizowane we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. O przygotowanie rozwijających kreatywność zajęć zadba m.in. Akademia Wolnego Czasy i Mały Geniusz, dzięki nim wśród propozycji pojawią się warsztaty druku 3D, warsztaty teatralne i warsztaty kreatywnego pisania.

Atrakcjami będą również czytane na żywo bajki m.in. polskie wybrane przez Instytut Kolberga, chińskie i anglojęzyczne przygotowane przez wyd. Usborne a także wystawy, pokazy animacji i festiwalowa biblioteka. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z możliwości spotkania Ciekawskiego Georga ulubionego bohatera kreskówek oraz z warsztatów Książkowych Molików prowadzonych przez Ciotkę Książkulę. Specjalnie dla mniejszych dzieci powstanie kącik z zabawkami firmy trzymyszy.pl, będzie też działało małe kino przygotowane przez Muzeum Animacji Se-Ma-For.

Odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach ze znanymi autorami książek dziecięcych i młodzieżowych, poznać ilustratorów i ulubionych twórców komiksów m.in. Bohdana Butenkę, Pau, Sylwie Chutnik, Joannę Olech, Joannę Krzyżanek, Grzegorza Kasdebke, Rafała Kosika, Annę Brzezińską i Andrzeja Gondka. Na Festiwalu pojawi się także aktorka Barbara Bursztynowicz, która przeczyta wiersze Tuwima, Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie autorka reportaży podróżniczych oraz Agnieszka Kręglicka, znana restauratorka i autorka książki kucharskiej dla dzieci i nastolatków Gotowi by Gotować.

Przygotowana zostanie też strefa targowa gdzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zaprezentuje swoją aktualną ofertę. Rodzice i dziadkowie będą mieli okazję w promocyjnych cenach kupić nowości książkowe m.in. bajki, baśnie, komiksy, audiobooki i ebooki, podręczniki i pomoce szkolne, a także gry i zabawki.

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” został objęty honorowymi patronatami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka i Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz−Waltz.


Pobierz SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ATRAKCJI 


IMPREZY TOWARZYSZĄCE – skrót – pełna lista dostępna w PROGRAMIE SZCZEGÓŁOWYM

19 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

13:30–16:00 SEMINARIUM: „CZYTAJMY I UCZMY CZYTAĆ. WSPÓŁCZESNA KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY”

14:00–15:00 WARSZTATY TEATRALNE – INSCENIZACJE BAJKI

16:00–18:00 SPOTKANIE Z ILUSTRATOREM BOHDANEM BUTENKO

 

20 WRZEŚNIA (SOBOTA)

10:00–11:00 „MAŁY WOLONTARIAT”, CZYLI JAK MÓWIĆ DZIECIOM O WOLONTARIACIE – spotkanie dla nauczycieli przedszkoli oraz edukacji wczesnoszkolnej – rozpoczęcie drugiej edycji społecznego programu dla dzieci i 11:00–

13:00 SPOTKANIE Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ.

10:00–11:00 WARSZTATY RYSOWANIA LEŚNYCH ZWIERZĄT – PROWADZENIE TOMASZ SAMOJLIK.

11:00–11:45 BEATBOX – czyli głos niejedno ma imię – warsztaty dla dzieci w wieku 8–13 lat, prowadzenie: Patryk TikTak Matela.

13:00 –14:00 SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEBKE autorem książki Sama. Listy z piwnicy z serii „Poczytajki Pomagajki”

14:00–15:00 ZA KURTYNĄ BAŚNI: HISTORIA I FANTASTYKA

16:00–17:00 TEATRZYK SŁUCHAJ UCHEM.

 

21 WRZEŚNIA (NIEDZIELA)

11:00–11:45 USZY SZEROKO OTWARTE – warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 5–8 lat.12:00–13:00 Spotkanie z aktorką BARBARĄ BURSZTYNOWICZ, która przeczyta dla najmłodszych bardziej i mniej znane wiersze Juliana Tuwima.

12:00–13:00 WARSZTATY CIOTKI KSIĄŻKULI: Jak zostać molem książkowym? – skierowane są zarówno do młodszych, jak i starszych uczestników Festiwalu.

13:00–14:00 WARSZTATY PLASTYCZNE. Prowadzenie Monika Madejek Zeszyt pod Aniołem

13:00–15:00 SPOTKANIE Z CIEKAWSKIM GEORGEM

 

Szczegółowy wykaz wszystkich imprez znajduje się także na http://www.festiwalczytajmy.pl oraz https://www.facebook.com/festiwalczytajmy

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy"

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…