Saszetki z krochmalem Ninio BioLife

informacja prasowa, 14.09.2014

 

Problemy skórne niemowlaka to chleb powszedni niemal każdej mamy. Dzieci mają bardzo cienką i delikatną skórę – nie jest ona jeszcze w pełni ukształtowana (jej struktury będą dojrzewać przez kilka pierwszych lat!), przez co łatwo traci wodę i ulega przesuszeniu. Niewiele trzeba, aby pojawiła się alergiczna wysypka – wystarczy uczulenie na jakiś składnik pokarmu, lekarstwo czy proszek do prania. Atopowe zapalenie skóry (AZS), trądzik niemowlęcy lub odparzona pupa to kolejne problemy, z którymi borykać się może nasza pociecha. Niestety popularne kosmetyki do pielęgnacji i kąpieli często dodatkowo podrażniają i tak już wrażliwą skórę. Ponadto maluch z problemami skórnymi często bywa marudny, rozdrażniony i płaczliwy – nic w tym dziwnego: wysypka swędzi, a on nie może się podrapać. Co zrobić, gdy naprawdę brakuje nam już cierpliwości? Przede wszystkim – ograniczmy do minimum kosmetyki do pielęgnacji. Pilnujmy, aby nie zawierały barwników, środków konserwujących (parabenów) ani zapachowych.

Jeśli ten krok nie pomoże, często jedynym wyjściem jest sięgnięcie po tradycyjne, domowe metody pielęgnacji, z których – jak świat światem – korzystały nasze babcie i prababcie. Możemy być z siebie dumni! Choć sięgamy po stare sposoby, wciąż pozostajemy nowoczesnymi rodzicami, którzy płyną zgodnie z przyjaznym i modnym obecnie nurtem eko! Od wieków najbardziej skutecznym sposobem łagodzenia stanów podrażnienia skóry niemowlęcia i małego dziecka są kąpiele w krochmalu. Co ciekawe, tę metodę chwalą nie tylko rodzice, ale i lekarze pediatrzy oraz położne. Skuteczność kąpieli w roztworze przygotowanym z mieszanki wody i skrobi roślinnej, czyli popularnym krochmalu, potwierdziły niezależne badania dermatologów ( Laundering in the prevention of skin infections.Kurz J. Curr Probl Dermatol. 2003;31:64-81. Review. Effect of rice starch as a bath additive on the barrier function of healthy but SLS-damaged skin and skin of atopic patients.De Paepe K, Hachem JP, Vanpee E, Roseeuw D, Rogiers V. Acta Derm Venereol. 2002;82(3):184-6.). To metoda polecana zwłaszcza w przypadku schorzeń dermatologicznych i atopowego zapalenia skóry. Krochmal nie wysusza skóry, wręcz przeciwnie – działa podobnie jak emolienty (preparaty zawierające substancje chroniące przed utratą wilgoci i natłuszczające). Taka łagodząca kąpiel zmniejsza podrażnienia skóry i odparzenia, a już po paru zabiegach zauważymy, że skóra maluszka wraca do równowagi.

NinioBioLifeRodzic, który nie ma ochoty lub czasu na codzienne, żmudne zabawy w gotowanie wody z mąką ziemniaczaną, może skorzystać z gotowego produktu, który pojawił się już w dobrych aptekach – NINIO BioLife firmy Adamed Consumer Healthcare S.A. Saszetkę z proszkiem (w 100 % naturalnym) wystarczy po prostu rozpuścić w ciepłej wodzie. Takie pluskanie w kojącej kąpieli polecane jest także w przypadku starszych dzieci z problemami skórnymi oraz dorosłych, borykających się z problemami skórnymi wywołanymi np. skazą białkową.

Zastosowanie kąpieli w krochmalu polecane jest przez lekarzy i położne w przypadku wystąpienia podrażnień skóry dziecka – łagodzi świąd, drobne wysypki, krostki, potówki. Kąpiel w NINIO BioLife można stosować również zapobiegawczo, jeśli dziecko miewa nawracające problemy skórne. Roztwór można stosować już od pierwszego dnia życia i jest łatwy w użyciu.

 

Opakowanie/dawkowanie: 1 saszetka – 30 g / wanienka (6 litrów) ciepłej wody

Skład: Pre-żelowana skrobia roślinna

Cena sugerowana: 10 saszetek – 42,44 zł lub 5 saszetek – 22,44 zł.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…