Akcja „Zmień Czekanie na Czytanie”

Fundacja Festina Lente i Lotnisko Chopina w Warszawie zorganizowały pilotażową akcję „Zmień Czekanie na Czytanie”, której celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci w podróży. Aby umilić maluchom oczekiwanie na samolot i całą podróż, a jednocześnie mieć pewność, że spędzą ten czas pożytecznie, wystarczy mieć smartfon lub tablet z dostępem do internetu. Akcja trwa do 1 grudnia 2013.

Na terenie Lotniska Chopina w Warszawie (przy placykach Fryderyki i w pokojach opieki nad dzieckiem) umieszczone zostały plakaty z kodami QR. Zeskanowanie kodu umożliwia bezpłatne pobranie 20 utworów dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Utwory zostały przygotowane w języku polskim oraz angielskim, niektóre z nich są w wersji interaktywnej.

Do pobrania są m.in. takie utwory jak: „Chory kotek” Stanisława Jachimowicza oraz „O Jasiu, co dwa razy świat okrążył” Magdaleny Mroczek. Recenzje aplikacji opublikujemy wkrótce.

Zmień Czekanie na Czytanie

Poza tym najmłodsi czytelnicy będą mogli pobrać do czytania i słuchania aplikację iCzytam, w której znajdą 26 pięknych bajek najwybitniejszych pisarzy polskich i zagranicznych, a wśród nich „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena, „Uczeń czarnoksiężnika” Johanna Wolfganga Goethego czy „Bazyliszek” Artura Oppmana. Aplikacja została stworzona wraz z ekspertami edukacji i sztuki.

Dzieciom lubiącym aktywne zabawy, polecamy Bajkowe gry – zbiór gier edukacyjnych ćwiczących pamięć, spostrzegawczość i kreatywność. Maluchy będą zachwycone oprawą graficzną aplikacji, a jednocześnie w nowoczesny sposób zapoznają się z kanonem polskiej literatury.

Zmień Czekanie na Czytanie

Dzięki akcji „Zmień Czekanie na Czytanie” Lotnisko Chopina tworzy największą cyfrową bibliotekę i czytelnię książek dziecięcych w Polsce:
• w doskonałej interpretacji ulubionych aktorów,
• świetnie zilustrowanych przez nagradzanych rysowników,
• wybranych przez fachowców ze skarbca polskich bajek,
• angażujących uwagę dzięki grom, filmikom, interakcjom, zabawom.

Aplikacje są dostępne w Google Play i w App Store.

Więcej informacji na www.iczytam.pl

 

Sprawdź również:

Możesz również polubić…