Ostatnio otrzymałam do recenzji ksiażkę pod tajemniczym tytułem „Blogowe dbajki”. Zachęcona piękną okładką i starannym wykonaniem, chętnie po nią sięgnęłam i z zaciekawieniem czytałam razem z córką. Obie jesteśmy zadowolone z tej lektury.

Każda bajka zawarta w tej książce została napisana przez innego autora. Jest to zbiór 19 opowiadań, które powstały na potrzeby konkursu dla blogerów na napisanie bajki terapeutycznej. W publikacji zebrano te najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. Są to krótkie opowiastki (2-3 strony), opatrzone pięknymi ilustracjami. Bajki są proste, z mało skomplikowaną fabułą, ale w „kilku” słowach pozwalają przyswoić dziecku ich tematykę. Tekst nie jest długi, ale jest świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem na trudne tematy. Są to bajki, które dbają o rozwój dziecka.

Nazwa dbajki powstała z dwóch słów: dbanie oraz bajki. I taki sens one mają – dbanie o dzieci, ich emocje, przeżycia i myśli. Dbajki poruszają trudne tematy, dotyczące uczuć, emocji i sposobów radzenia sobie z nimi w sytuacjach takich jak: choroba i śmierć bliskiej osoby, problemach w szkole czy przedszkolu, lękiem przed rozstaniem, ciemnością czy wizytą u lekarza.

Książka wydana została w twardej oprawie, kartki są pozszywane, więc często możemy sięgać po tę pozycję bez obawy, że szybko się zniszczy.

Do książki załączona jest również z płyta dbajkami w formie audiobooka w wykonaniu znanych osób, m.in.: Maria Seweryn, Marta Kuligowska, Dorota Deląg, Patrycja Markowska, Maciej Orłoś.

Każda dbajka opatrzona jest nazwiskiem autora oraz adresem jego blogu. Zaciekawieni opowiadaniem możemy w każdej chwii poszukać innych publikacji danego autora lub się z nim skontaktować.

Wydawnictwo dbajki.pl współpracuje z Fundacją Drabina Rozwoju, która pomaga samotnym matkom. Kupując dbajki wpieramy Dom Samotnej Matki i Dziecka z dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

„Blogowe dbajki” przeznaczone sa dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Wydawnictwo: Do & Do Szatkowska Spółka jawna Wydawnictwo dbajki
Autorzy: praca zbiorcza
Ilustracje: Agnieszka Madaj, Darek Madaj
Cena: 45,90 zł
ISBN: 978-83-63033-4-0

Sprawdź również: