Jako mamy, bardzo lubimy produkty wielofunkcyjne, które pomagają zaoszczędzić nam miejsce, w już i tak przepełnionych torbach i wózkach. Produkty, dzięki którym lista rzeczy do zabrania na spacer jest krótsza i jest mniejsza szansa, że o czymś zapomnimy.

Takim produktem są otulacze, które możemy wykorzystać jako kocyki, otulacze-rożki oraz maty do zabawy. Projektanci produktów dla dzieci dbają też o to, aby były one ładne, miłe dla oka i żebyśmy chętnie z nich korzystali, a dzieciom żeby było w nich wygodnie.

Producentem, który oferuje takie bajeczne, wielofunkcyjne otulacze jest holenderska firma Wallaboo. Ich produkt wykonany jest w 100% z bawełny, jest miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Kocyk posiada dosyć szeroką kieszonkę, w której możemy ułożyć dziecko. Dzięki temu śpiące lub leżące dziecko ma cały czas przykryte nóżki i nie marznie. Nóżki z kieszonki można w każdej chwili wyjąć dziecku, gdy zrobi mu się za gorąco, bez potrzeby wyjmowania całego dziecka z kocyka lub wypinania go z fotelika.

Dodatkowo małego śpiocha można otulić całym kocykiem, spinając boki przy pomocy rzepów. W ten sposób niemowlę jest otulone, jest mu ciepło i może czuć się bezpiecznie, jak w ramionach mamy. Zapięcie na rzepy sprawia, że kocyk się nie rozwija, a niespokojny i wiercący się maluch tak łatwo się z niego nie wyplącze. Dodatkowo, w zależności od potrzeby, nad głową dziecka można spiąć kapturek i chronić jego główkę.

Otulacz może służyć również jako mata do zabawy, w czasie spacerów do parku. Dodatkową zaletą jest także to, że ma on specjalne otwory pozwalające umieścić śpiące na kocyku dziecko, bez potrzeby budzenia go i przekładania z kocyka do fotelika samochodowego. Otwory pasują do fotelików lub wózków zarówno z 5-, jak i 3-punktowymi pasami. Warto umieszczać dziecko za każdym razem w foteliku w otulaczu. Wtedy w każdej chwili, wysiadając z samochodu może okryć całego malucha, nie narażając go na zmarznięcie lub chroniąc przed wiatrem.

Otulacze są rozmiaru 85 x 85 cm, więć pasują na młodsze niemowlęta, do ok. 9 miesiąca życia.

Produkt nadaje się do prania wodnego w temp. 30 st.

Otulacz dostępny jest w dwóch wersjach: Fleur – cały bawełniany, Leaf – strona zewnętrzna wykonana jest z imitacji zamszu i podszyta miękką bawełną oraz Nore – wykonany z imitacji zamszu i podsyty ciepłym pluszem. Otulacze dostępne są w kilku kolorach i wzorach nadruku.


Źródło: http://www.youtube.com

Cena otulacza jest dosyć wysoka, a produkt przeznaczony jest dla tych młodszych dzieci, dlatego decyzję o zakupie polecam podjąć jeszcze przed narodzinami dziecka, żeby jak najdłużej korzystać z tego produktu. Jest to również dobry pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy lub na coraz bardziej popularny w naszym kraju baby shower.

Producent: Wallaboo, www.wallaboo.nl
Cena: od 200 zł

Fotografie otrzymane od sklepu www.babymama.pl. Dziękujemy!

Sprawdź również: