Króliczek wielkanocny

A oto przedstawiam pomysł na bardzo ładną dekorację wielkanocną, zaproponowaną na stronie Gazety Wyborczej. Praca została opublikowana w 2007 roku wg projektu studentki ASP Natalii Jakobiec. Fotografie wykonał Marcin Tomalka.

Króliczka z jajkiem wykonuje się na podstawie załączonego szablonu – wystarczy wyciąć i odpowiednio złożyć. Proponuję, aby dzieci ozdobiły jajko, tak aby króliczek trzymał w łapkach pisankę. Można mu też dorysować oczy i nosek. A wąsy zrobić np. z drucików i przykleić. Zabawnie by tez wyglądał ogonek z kawałka waty.

Sposób wykonania:
1. Załączony szablon należy wydrukować i wyciąć. Do tego typu prac lepszy będzie sztywny karton niż zwykła kartka z drukarki. Do wycięcia potrzebne będą nożyczki oraz nożyk do papieru.

4. Uszy królika należy zawinąć przy pomocy nożyczek, w podobny sposób jak to robimy ze wstążką, gdy chcemy z niej zrobić serpentynę.

5. Następnie przekładamy uszy w wycięcia w główce królika

6. Do środka królika wkładamy jajko, przykrywany „brzuszkiem” królika, a końcówkę zaczepiamy o wycięty otwór na pleckach zwierzątka. Z przodu zaginamy nóżki i ozdoba gotowa.

Brawa dla Autorki za taki prosty i ładny projekt.

Źródło: http://katowice.gazeta.pl/katowice/51,35055,4042569.html?i=6

Sprawdź również:

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Anonim pisze:

    jak to zrobić