Dzieci bardzo często zasypiają w czasie podróży samochodem, pociągiem lub samolotem, i wtedy pojawia się problem z tzw. opadającą głową, albo samoczynnie, albo w trakcie gwałtownego hamowania lub skręcania. Nie jest to bezpiecznie, ani wygodne dla dziecka. Dlatego warto zaopatrzyć się w poduszeczkę na kark, która ustabilizuje głowę i zapobiegnie jej opadaniu. A przy okazji dziecku będzie wygodniej, gdy na czymś miękkim będzie mogło ją oprzeć.

Na rynku najpopularniejsze są poduszeczki w kształcie rogalika, wykonane z welurowego materiału. Są one dosyć małe i wiem, że przez to czasami nie spełniają swojej funkcji, zwłaszcza dla starszych dzieci. Ich zaletą jednak jest dosyć niska cena, ok. 35 zł.

Inną propozycją na polepszenie wygody dziecka w czasie podróży jest poduszeczka-stabilizator Sandini Sleep Fix. Jest to produkt niemiecki, doceniony przez kilka tamtejszych instytucji. Poduszeczka jest dosyć duża, miękka i obejmuje całą szyję dziecka, dając mu komfort w czasie jazdy i uniemożliwiając opadanie głowy do przodu i na boki. Utrzymywanie pionowej pozycji szyi i całego ciała pomaga również utrzymać pasy w odpowiedniej pozycji – zwłaszcza w fotelikach dla dzieci powyżej 15 kg, mocowanych przy użyciu pasów samochodowych.

 

Zestaw Sandini składa się z dwóch osobnych poduszeczek obejmujących szyję, pasków mocujących oraz przeciwwagi. Dwie miękkie poduszeczki łączy się ze sobą pod szyją dziecka za pomocą rzepów. Gdy wyjmujemy dziecko z fotelika wystarczy rozpiąć te rzepy i rozsunąć poduszeczki na boki. Dzięki temu, że są zamocowane do zagłówka, to będą zawsze pod ręką, nie będą spadać na siedzenie, i nie trzeba będzie ich szukać. A dziecko, które poczuje się senne w czasie jazdy będzie mogło samo je bez problemu założyć na szyję i zapiąć pod brodą. Zestaw zapakowany jest w woreczek z materiału, gdzie można go przechowywać, gdy nie używamy poduszeczki.

Sandini Sleep Fix można montować na dwa sposoby:
• z przeciwwagą – poduszeczkę zamontowaną w ten sposób można również wykorzystać w wózkach spacerowych lub przyczepkach rowerowych. Przeciwwagę załączoną do zestawu zakładamy z tyłu zagłówka, fotelika lub wózka, dopinamy do niej poduszeczki, a następnie przesuwamy ją tak, aby dopasować poduszkę do dziecka. Poduszeczki spinamy ze sobą pod brodą dziecka przy pomocy rzepów.

fot. http://www.sandini.de

• paskami – w ten sposób zamontowaną poduszeczkę można wykorzystać w fotelikach rowerowych, przyczepkach rowerowych, wózkach inwalidzkich oraz nosidłach turystycznych. Paski załączone do zestawu przymocowujemy do otworów znajdujących się w foteliku, a następnie dopinamy do nich poduszeczki. Paski te możemy zamontować również do zagłówka.

fot. http://www.sandini.de
fot. http://www.sandini.de

Poduszeczki można prać w temp. 30°C bez wirowania. Zarówno materiał jak i wypełnienie wykonane jest w 100% z poliestru.

Producent oferuje zestawy Sleep Fix w różnych rozmiarach: XS dla dzieci od 0 m.ż. do 9 m.ż., S – od 9 m.ż. oraz M/L dla dzieci do 12 r.ż., oraz w różnych kolorach. Dodatkowo można dokupić dłuższe pasy mocujące, które pozwolą na łatwiejszy montaż na fotelach samochodowych lub samolotowych.

W Polsce poduszka dostępna jest tylko w kolorze czarnym w jednym rozmiarze – niestety sklepy w opisach nie podają, który to rozmiar, więc przed zakupem zalecam, aby się tego dowiedzieć.

Producent: Sandini
Cena: 129 zł

Fotografie produktu udostępnione przez sklep www.babymama.pl. Dziękujemy!

Sprawdź również: