Nawilżany papier toaletowy

Nawilżany papier toaletowy to dla mnie rewelacyjny produkt, zarówno do pielęgnacji dzieci, jak i do użycia przez nie same. Jest on bardzo podobny do popularnych chusteczek nawilżających, z tą różnicą, że można go wrzucać do toalety, bez obawy że ją zapchamy. Chusteczki są biodegradowalne, rozpuszczają się w wodzie, więc spodobają się także rodzicom zwracającym uwagę na problemy ochrony środowiska naturalnego. Można je kompostować.

Nawilżany papier toaletowy jest mniej nawilżony od tradycyjnych chusteczek nawilżających dla dzieci. Dla mnie to duży plus, bo przy używaniu go nie powstaje piana i uczucie nadmiernej wilgoci na skórze. Wielkość jednego listka także jest mniejsza niż zwykłych chusteczek.

Nawilżany papier świetnie się sprawdza przy nauce samodzielnego korzystania z toalety. Mokrą chusteczką łatwiej jest dziecku dokładnie wytrzeć miejsca intymne niż zwykłym „suchym” papierem. Jest także przydatny do odświeżania miejsc intymnych, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Tak jak tradycyjne chusteczki nawilżające, może służyć do wycierania brudnych rączek i buzi. Przyda się także jako wyposażenie pokoju dziecięcego, zwłaszcza przy malowaniu farbami lub do wycierania tablic kredowych.

Producenci zapewniają, że chusteczki są przebadane dermatologicznie, nie podrażniają skóry, mają neutralne pH, nie zawierają alkoholu.

Chusteczki tego typu nie są jeszcze powszechne na naszym rynku, mało są reklamowane, ale w porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat i tak jest lepiej. Obecnie w sprzedaży znalazłam 4 produkty tego typu: Velvet, Tami, Nivea Toddies, Rossmann Lilliputz.

1. ROSSMANN Lilliputz – opakowanie zawiera 60 chusteczek o wielkości ok. 30×10 cm. Pojedyncze listki są bardzo rozciągliwe, co widać zwłaszcza przy wyjmowaniu pierwszych kilku sztuk z opakowania. Jednak ich rozciągliwość nie powoduje rozrywania się listków, co jest bardzo dużym atutem. Chusteczki są bardzo delikatne w dotyku i mają intensywny owocowy zapach, który może drażnić bardziej wrażliwe osoby. Zapach dosyć długo się utrzymuje na chusteczce i na skórze, a gdy chusteczki przechowuje się w plastikowym pudełku, to przy każdym jego otwarciu po pomieszczeniu rozchodzi się zapach o owocowej nucie. Foliowe opakowanie ma małą dziurę do wyciągania chusteczek, która nie jest zbyt wygodna, ale dzięki temu chusteczki nie wysychają zbyt szybko.

Cena: ok. 4,70 zł. Chusteczki te są często sprzedawane w wielopakach (2- lub 4-) i wtedy cena jest niższa. Obecnie (luty 2012) dwupak można kupić na 8,49 zł, a czteropak za 12,99 zł.

Wyprodukowane w Niemczech.

2. Nivea Toddies – opakowanie zawiera 60 szt. chusteczek o wielkości 23×10 cm. Chusteczki mają dosyć intensywny, świeży neutralny zapach, który nie jest drażniący. Listki są delikatne w dotyku, lekko rozciągliwe, ale bardzo wytrzymałe. Nawet jak wyschną to nie rozrywają się. Dzieciom na pewno spodoba się nadruk z niebieskim misiem na każdym listku. Toddies bardzo łatwo wyjmują się z foliowego opakowania, otwór w folii jest dosyć duży i chusteczki nie blokują się, ani nie zaczepiają o siebie. Nivea oferuje je również w plastikowym pudełku wielokrotnego użytku.

Cena: ok. 9 zł. Toddies też są czasami sprzedawane w wielopakach, co jest bardziej korzystne cenowo.

Wyprodukowane w Niemczech.

3. Tami – opakowanie zawiera 60 szt. chusteczek o wielkości 20×9 cm. Mają one bardzo delikatny rumiankowy zapach oraz „pikowany” wzór z kwiatkami. Listki są mało rozciągliwe, bardziej sztywne i mniejsze niż opisane powyżej produkty. Przy mocnej próbie rozciągnięcia chusteczka rozrywa się. Opakowanie foliowe ma dosyć mały otwór, dzięki czemu chusteczki wolniej wysychają, ale trudno jest je wyjmować i często się zdarza, że wyjmujemy dwie sztuki zamiast jednej – zwłaszcza przy pełnym opakowaniu.

Cena: ok. 4,80 zł.

Wyprodukowane w Polsce.

4. Velvet Junior – opakowanie zawiera 42 szt. chusteczek o wielkości 18,5×12 cm. Chusteczki są delikatne i miłe w dotyku, o arbuzowym, dość intensywnym zapachu. są też znacznie bardziej nawilżone od produktów Nivea, Rossmann i Tami. Dłużej także zachowują wilgoć po wyjęciu z opakowania. Listki nie są rozciągliwe, przy delikatnym pociągnieciu rozrywają się. Otwór w opakowaniu foliowym jest duży i pojedyncze listki łatwo się wyjmują.

Cena: ok. 6 zł.

Wyprodukowane w Polsce.

5. Velvet rumianek – opakowanie zawiera 42 szt. chusteczek wielkości 20×12 cm. Tak jak w przypadku wersji Junior chusteczki są delikatne, łatwo się rozrywają, ale mają delikatny zapach rumiankowy, mniej drażniący dla nosa. Opakowanie foliowe ma mniejszy otwór, ale mimo tego chusteczki łatwo się wyjmują. Niestety czasami się delikatnie rozrywają przy wyjmowaniu, dlatego mniej je polecam dla młodszych dzieci.

Cena: ok. 6 zł.

Wyprodukowane w Polsce.

Przyznam, że produkty te spełniają swoje funkcje i moje oczekiwania i tak naprawdę przy wyborze kieruję się ceną. Nawilżany papier toaletowy przechowuję w plastikowym pudełku (akurat po chusteczkach Nivea Toddies), bo jest to wygodniejszy sposób dla dziecka i listki tak szybko nie wysychają. Foliowe opakowania nawet gdy mają dobre jakościowo i szczelne zamknięcia, to po częstym używaniu stają się mniej hermetyczne i mniej chronią chusteczki przed wysychaniem.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…