Maty wodne do rysowania dla maluchów

Maty wodne to świetny pomysł na wprowadzenie małych dzieci w świat rysowania, bez zagrożenia, że swoją twórczością pokryją nam ściany i meble, a przy okazji wybrudzą także siebie i ubranie.

Maty te wykonane są z materiału podszytego folią, po którym malujemy przy pomocy flamastrów wypełnionych wodą. Rysunki są trwałe tylko przez czas, jaki jest potrzebny ,żeby materiał wysechł. Na matach można także robić odciski mokrych dłoni lub paluszków, niektóre posiadają także w zestawach stempelki.

Maty wodne przeznaczone są dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Maty są wielokolorowe, bogato ozdobione, dzięki czemu maluchy oprócz rysowania uczą się rozpoznawania kolorów, kształtów, zwierząt itp. – w zależności od zestawu jaki wybierzemy.

Maty wodne wykonane są z materiału, dzięki czemu łatwo je złożyć i transportować. Świetny pomysł na zabawę w plenerze.

Jeżeli chodzi o użytkowanie, to na pewno trzeba zwracać uwagę, żeby dziecko miało czyste rączki używając maty, bo wszelkie zabrudzenia spowodują, że rysunki nie będą widoczne. Pobrudzenie kredkami, flamastrami lub czymś tłustym także spowoduje, że mata utraci swoje właściwości. Materiał do rysowania musi być czysty. Producenci nie zalecają prania tych mat, prawdopodobnie ze względu na to że mogą się odkształcić lub rozerwać. Ale myślę, że przetarcie mokra szmatką im nie zaszkodzi.

Cena: 30-150 zł – w zależności od zestawu i wielkości maty.

Poniżej przedstawiam zestawienie mat, które znalazłam w sprzedaży:

1. TOMY Aquadoodle mini mata – wymiary: 16,5 cm × 19 cm. W zestawie znajduje się jeden flamaster wodny oraz 4 małe maty, a w trakcie malowania odkrywany jest obrazek ze znanych bajek np. „Auta”, „Księżniczki Disneya” lub inne. Cena: ok. 30 zł.


fot.: www.tomy.co.uk

 

2. TOMY Aquadoodle – maty podróżne. Jeden zestaw składa się z twardej tablicy-podkładki z uchwytem do przenoszenia, 2 mat do rysowania oraz 1 flamastra wodnego. Tablica posiada uchwyt na flamaster. Cena: ok. 40 zł. Inna wersja to składana teczka z dwoma matami do rysowania. Cena: ok. 90 zł.

3. TOMY Aquadoodle tęcza. Zestaw, w skład którego wchodzi duża mata o wymiarach 78 cm × 78 cm, 2 flamastry wodne, 3 stempelki oraz pędzel z pojemnikiem na wodę. Tęczowa mata pokryta jest rysunkami w tęczowych kolorach. Mam jednak wrażenie, że powierzchnia do malowania jest trochę mała w stosunku do wielkości maty. Cena: ok. 100-130 zł.


fot.: www.tomy.co.uk

4. TOMY Aquadoodle świat zwierząt – w skład zestawu wchodzi mata o wymiarach 78 cm × 78 cm, pisak na baterie, dzięki któremu można usłyszeć odgłosy pokazanych na obrazkach, po naciśnięciu pewnych pól na macie. Wymagane są baterie LR03 AAA, które nie są załączone do zestawu. Cena: ok. 100 zł.


fot.: www.tomy.co.uk

5. TOMY Aquadoodle Cars – produkt ten jest ciekawszy od pozostałych, gdyż oprócz flamastra do malowania, posiada również wałek służący do rysowania toru wyścigowego, po którym, w rytm muzyki, jeździ autko Zygzak McQueen. Wymiary: 95 cm × 80 cm. Cena: ok. 120 zł. Do autka wymagana są 2 baterie LR03 AAA, które niestety nie są załączone do zestawu.


fot.: www.tomy.co.uk

6. DUMEL Aquadoodle XXL – mata o bardzo dużej powierzchni do malowania, którą zawdzięcza małej ilości obrazków. Do zestawu załączony jest jeden flamaster wodny. Wymiary mary: 80 cm × 80 cm. Cena: ok. 130 zł


fot.: www.dumel.com.pl

W sprzedaży są także flamastry wodne do malowania po matach. Jest to dobre rozwiązanie, gdy jakimś trafem flamaster załączony do zestawu popsuje się, lub mata jest używana przez większą ilość dzieci. Cena: ok. 8 zł.


fot.: www.dumel.com.pl

Sprawdź również:

Możesz również polubić…