„Kelner Kornel i inne wiersze niesforne” to kolejna książka Agnieszki Frączek, która jest warta opisania. Pozycja została wydana w ramach serii „Na końcu języka” i jest polecana przez Polskie Towarzystwo Logopedyczne.

Tym razem krótkie wierszyki mają pomóc dzieciom opanować wymowę trudnych liter takich jak: r, l, ł, j, w ramach wspólnej zabawy w czytanie. Na każdej stronie jest dużo zabawnych ilustracji, które na pewno przykują uwagę dzieci. Wierszyki można czytać dzieciom, żeby usłuchały się z tymi trudnymi wyrazami albo zachęcić dzieci do powtarzania ich. Ważne aby miało to formę zabawy i żeby dziecko się nie zniechęciło.

Książka ma być pomocna dla rodziców w ćwiczeniach wymowy z dziećmi i w związku z tym opatrzona jest wstępem napisanym przez konsultanta logopedycznego, zawierającym kilka cennych rad. Ułatwieniem dla rodziców jest konstrukcja książki, wiersze posegregowane są według stopnia trudności a poszczególne strony zawierają „indeksy” wskazujące jakich trudnych liter wiersze dotyczą.

Cena: ok. 12-16 zł.
Autor: Agnieszka Frączek
Ilustracje: Małgorzata Flis
Objętość: 36 str.
Wydawca: Literatura

Sprawdź również: