Wanienki turystyczne Flexi Bath

Ostatnio znalazłam produkt, którego mi brakowało jak moja córka była mała – składana wanienka turystyczna Flexi Bath. Bardzo mi się podoba ten produkt, mogłabym go wykorzystać zarówno do kąpania dziecka w małym mieszkaniu, gdzie zwykła wanienka była zawsze zawalidrogą, a także w czasie wyjazdów czy np. letnich kąpieli na działce. Dla młodszych dzieci, w plenerze, może zastąpić tradycyjne dmuchane baseniki. Jej wymiary pozwalają także na korzystanie z niej gdy w łazience mamy tylko prysznic.

Wanienka ma pojemność 39 litrów i waży 1,3 kg, a po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca (66x24x10 cm). Boczna klamerka utrzymuje wanienkę w pozycji złożonej. Wymiary przed złożeniem to: 66x24x39 cm.
FlexiBath_wymiary

Wykonana jest polipropylenu i ma elastyczne boki, dzięki czemu można je składać. Producent zapewnia, że materiał ten nie zawiera związków chemicznych szkodliwych dla dziecka, tj. bisfenol A, ftalany, formaldehydów, PVC i metale ciężkie – co potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Wanienka przeszła także testy pod kątem wytrzymałości wielokrotnego składania, działania środków myjących oraz promieni UV. Wanienka wykonana jest z polipropylenu oraz elastomeru termoplastycznego.

Kolejnym atutem wanienki jest gumowy korek w dnie (w kształcie zabawnego kleksa), dzięki któremu wanienkę można opróżnić z wody, bez konieczności jej dźwigania czy przechylania. Może to pomóc w zapobieganiu ochlapywania łazienki oraz nadwyrężaniu kręgosłupa mamy lub taty. Super dodatek. Pamiętam dźwiganie plastikowej wanienki i próby bezszkodowego opróżnienia jej z wody w małej łazience, w której był tylko wąski prysznic. A korek byłby bardzo pomocny.

Do wanienki można dokupić akcesoria w postaci półeczki z kubeczkami i sitkami do zabawy Flexi Bath Toys. Półeczka mocowana jest na przyssawki i pasuje do każdej wanienki, tej składanej, jak i tradycyjnej.  Można je również przymocować do ściany w łazience. Zabawki wykonane są z miękkiego i elastycznego tworzywa i można je myć w zmywarce w 60°C. Cena: ok. 75 zł.
Flexibath Toys

Dodatkowe wyposażenie wanienki do także wkładka dla noworodków, przystosowana dla dzieci w wieku do 8 miesięcy (do 8 kg). Waga wkładki to 0,3 kg, więc nie obciąża bagażu podróżnego.  Cena: od 59,00 zł.

flexibath_wkładka

Wymiary wkładki dla noworodków:

flexibath_wkładka_wymiary

Sposób mocowania wkładki dla noworodków na wanience FlexiBath:

flexibath_wkładka_mocowanie

Flexi Bath dostępna jest obecnie w 4 kolorach.

FlexiBath_white FlexiBath_blue FlexiBath_orange FlexiBath_transparent

Cena wanienki: ok. 140 zł
Kraj produkcji: Dania

 

W 2012 r. roku firma A Real Cool World, będąca producenem tych wanienek została wykupiona przez firmę Stokke i od tej pory oryginalne wanienki FlexiBath sprzedawane są pod nową marką. Budowa, funkcjonalność wanienki pozostały takie same. Zmieniły się natomiast dostępne kolory wanienki. Wcześniej można je było nabyć w 6 kolorach.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…