Chusteczki nawilżane to obowiązkowe wyposażenie każdego rodzica małego dziecka. Stosujemy je do oczyszczania pupy, wycierania rączek, buzi, przemywania zabawek, stołu. Są po prostu uniwersalne i przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy dostępu do wody. Ale warto też ułatwiać sobie życie i przechowywać je w wygodny sposób.

Chusteczki nawilżane sprzedawane są w foliowych opakowaniach z zamknięciem wielokrotnego użytku, które jednak dosyć szybko się zużywa a zawartość wysycha i przestaje spełniać swoje funkcje. Producenci wychodzą na przeciw potrzebom rodziców i wprowadzają do sprzedaży te same chusteczki, ale zapakowane do plastikowych opakowań wielokrotnego użytku. Takie opakowanie jest wygodne i zapobiega wysychaniu chusteczek. W ten sposób można kupić chusteczki Tinti, Nivea, Pampers, Bella.

Dla osób lubiących się wyróżniać, zwracających uwagę na wzornictwo, producenci akcesoriów dla dzieci proponują pudełka na chusteczki w różnych kolorach, wzorach i zastosowaniach. Są one dużo droższe od standardowych pudełek z chusteczkami, ale ładne i nietypowe rzeczy zawsze kosztują więcej.

Jedną z propozycji są popularne zagranicą pudełka FunkyBox holenderskiej firmy Poll&Poll. Dostępne są w 12 wariantach kolorystycznych. Będą pasować do każdego pokoiku dziecięcego. Wymiary: 9x13x22 cm.

Firma ta proponuje również małe pudełko przenośne FunkyBox To Go, które łatwo zmieści się do torebki z akcesoriami. Mniejsza wersja dostępna jest w 6 kolorach. Wymiary: 9x6x22 cm. Cena: ok. 39 zł.

Amerykańska firma SkipHop proponuje podróżne pudełko na chusteczki z przydatnym paskiem umożliwiającym przypięcie ich do wózka lub torby. Dzięki temu pudełko się nie zgubi i zawsze jest pod ręką, bez konieczności szukania w torbie lub koszyku wózka. Wymiary: 22x13x4 cm. Cena: ok. 45 zł.

      

Kolejna propozycja to pudełko firmy BebeJou, dostępne w 16 kolorach z rysunkami zwierząt lub postaci bajkowych. Wymiar: 7×15,5×24 cm. Cena: ok. 40 zł. Dostępna jest także wersja podróżna w cenie ok. 30 zł.

Sprawdź również: