Zakładki do książek

Dzisiaj robiłyśmy z córką kolejne zakładki do książek. Dużo czytamy, wypożyczamy z biblioteki dużo książek, więc zakładek nigdy nie jest u nas za mało. Dzisiejsza nasza propozycja to zakładki w kształcie odrysowanych rączek. Tak jak wcześniej opisane przeze mnie jesienne drzewko, praca ta może być formą porównania, jak dziecko rośnie na przestrzeni lat – wystarczy tylko co roku ją powtarzać. Myślę też, że taka zakładka będzie wspaniałym pomysłem na prezent dla lubiących czytać babci i dziadka.

Potrzebne materiały: kartka z bloku technicznego lub karton, dowolne materiały plastyczne do ozdobienia. Unikamy papierów powlekanych, czyli np. kredowych, gdyż one mało chłoną malowanie i książki mogłyby się pobrudzić od zakładki.

Wykonanie:
1. Na kartce papieru odrysowujemy kontur rączki dziecka. Kontur należy wyciąć.

2. Szablon zakładka jest gotowy, więc teraz należy go ozdobić. Pomysły mogą być różne: flamastry, dziurkacze ozdobne, kredki, wyklejanki. Unikamy ozdób, które mogłyby potem pobrudzić książki: farba, plastelina, kleje brokatowe, itp. Ala użyła zwykłych flamastrów, a ja dmuchanych flamastrów.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…