Jak zrobić bańki mydlane

Większość dzieci lubi bańki mydlane. Jednak płyny, które kupujemy w sklepach dosyć szybko się kończą, a rozczarowane dzieci zostają tylko ze sprzętem do ich puszczania. Warto akcesoria do baniek zachować a płyn zrobić samemu Poniżej przedstawiam przepisy na domowe bańki mydlane. Składniki do nich mamy najczęściej w domu, więc przygotowanie ich nie będzie kłopotliwe ani kosztowne. Wskazywany w przepisach płyn do mycia naczyń powinien być dobrej jakości, bardziej skoncentrowany niż rozwodniony. Glicerynę można bez problemu kupić w aptece.

1.  Do 1 szklanki wody dodać 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń i delikatnie wymieszać.

2. Do 4 szklanek ciepłej wody dodać 1/2 szklanki cukru i dokładnie wymieszać. Następnie należy dodać 1/2 szklanki płynu do mycia naczyń i ponownie wymieszać. Przechowywać w szczelnym pojemniku.

3. Delikatnie wymieszać następujące składniki: szklankę ciepłej wody, 2 łyżeczki płynu do mycia naczyń lub płynu do prania, 1 łyżeczkę gliceryny, 1 łyżeczkę białego cukru. Przechowywać w szczelnym pojemniku.

4. 1 miarkę galaretki w proszku oraz 1 miarkę płynu do mycia naczyń wymieszać delikatnie z 8-10 miarkami ciepłej wody. Należy unikać tworzenia się piany w trakcie mieszania.

5. 1/3 szklanki płynu do mycia naczyń wymieszać z 1,25 szklanki ciepłej wody oraz 2 łyżeczkami cukru i 1 kroplą barwnika do żywności. Bańki wyjdą pięknie kolorowe, ale najlepiej puszczać je na dworzu, żeby uniknąć w mieszkaniu plam po barwniku.

Miłej zabawy z bańkami. Pogoda na zewnątrz mniej sprzyja już takim rozrywkom, ale puszczanie baniek może być dobrą zabawą w czasie kąpieli.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…