Warsztaty Twórczego Rozwoju – 19.11.2011 – Wrażenia

Dzisiaj odbyły się zapowiadane wcześniej przeze mnie Warsztaty Twórczego Rozwoju „Mali Artyści Plastycy do Dzieła”, prowadzone przez pracowników Fundacji Atelier z ul. Foksal 11 w Warszawie. Tematem przewodnim zajęć było zrobienie misia z papieru, w związku ze zbliżającym się Dniem Misia Pluszowego, który przypada na 25 listopada.

Dzieci mogły narysować swojego własnego misia lub odrysować szablon, ozdobić go, a następnie, przy pomocy Pań z Fundacji i rodziców, zamienić go na misia ruszającego łapkami. Bardzo fajny pomysł. Widziałam że dzieciom to się podobało (między innymi mojej córce). Było dużo materiałów plastycznych do wykorzystania: kredki, plastelina, piórka, cekinki, wstążki, patyczki, słomki, bibuła, kolorowe papiery, itp. Dzięki tej pracy dzieci mogły zapoznać się z techniką kolażu – połączyć ze sobą różne materiały i techniki plastyczne. Za zakończenie każde dziecko dostało również dyplomy ukończenia warsztatów.

Ważne w tym projekcie było to, żeby to była praca zespołowa dziecko+rodzic, ale z tego co widziałam, to opiekunowie byli oporni w pomocy i raczej obserwowali. A szkoda, bo to fajna okazja do zrobienia czegoś wspólnie, zwłaszcza dla rodziców mających mało czasu na takie zabawy z dziećmi w domu. A jednocześnie wypad na zakupy do centrum handlowego dzieci zapamiętałyby nie tylko jako wyścig po sklepach lub chwile spędzone w zabawowni, tylko też jako czas spędzony z rodziną na robieniu wspólnego projektu.

A oto wynik naszej wspólnej pracy – ruchomy miś, a raczej Pani Misiowa:

Na te zajęcia obowiązują zapisy, ale dzisiaj zainteresowanie nie było duże i każdy chętny mógł dołączyć do zabawy.

Muszę przyznać że wybierałam się na te zajęcia z myślą, że będziemy robić pluszowego misia, haha. Jakoś tak pokrętnie zrozumiałam temat: projektowanie i robienie własnego misia. To może przez to, że to Dzień Misia Pluszowego i stąd moje jednokierunkowe skojarzenie. Ale taki papierowy też bardzo mi się podobał i jako rodzic nauczyłam się jak wprawić w ruch jego łapki. Więc jak widać warto korzystać z takich zajęć, bo zarówno rodzice, jak i dzieci mogą się czegoś nauczyć.

Na następny cykl warsztatów, które odbędą się 10 grudnia 2011 też się wybieramy. Tematem przewodnim będą ozdoby i kartki bożonarodzeniowe. Polecam. Ale pamiętajcie, że należy zapisać się poprzez adres e-mail: kontakt@effectivepr.pl.

Sprawdź również:

Możesz również polubić…