Dekoracje Halloween

Pisałam już o balach Halloween organizowanych przez kluby dla dzieci, a teraz podsunę wam kilka propozycji na świętowanie w domu. Nastrój w tym przypadku tworzą przede wszystkim dekoracje, a w czasie Halloween są one z reguły koloru pomarańczowego, czarnego, białego i czerwonego. Dominujący motyw to duchy, wampiry, czarne koty, pająki, nietoperze, czarownice i inne straszydła. Ma być strasznie i jednocześnie zabawnie.

Najpopularniejszą ozdobą, dającą wiele radości w przygotowaniu, zarówno dla dzieci jak i rodziców jest ozdabianie dyni. Pomysłów na na jej wycinanie jest dużo, ale najczęściej dynia ma trójkątne oczy i nos oraz złowieszczy uśmiech. Żeby ją wykonać należy wyciąć ostrym nożem okrągły otwór wokół ogonka łodygi (zadanie dla dorosłych), a następnie wydrążyć miąższ ze środka (frajda dla dzieci). Pestki dyni polecam odłożyć i wysuszyć, są pyszne do jedzenia i można z nich wykonać ładne obrazki. Następnie w bocznej części dyni wycinamy wymyślone kształty, a do środka wkładamy świeczkę typu tea-light. I lampion jest gotowy. Wzory można wycinać nożem lub wykrawaczkami do ciastek (w tym przypadku przyda się jeszcze młotek, najlepiej gumowy, którym wbijemy foremki w skórkę dyni).

Lampiony można też wykonać ze słoików (szklanek) lub tektury (ta wersja jest mniej bezpieczna ze względu na łatwopalność). Aby zrobić szklany lampion należy wyciąć z taśmy malarskiej kształt oczu, nosa i uśmiechu (tak jak przy dyni) lub ew. inny motyw i nakleić na słoik. Następnie pomalować słoik pomarańczową farbą plakatową. Gdy farba wyschnie, odklejamy taśmę i wkładamy do środka świeczkę. Jeśli akurat nie mamy taśmy malarskiej, możemy flamastrem narysować te kształty i wykazać się precyzją w malowaniu słoika – bez wychodzenia za linie. Świetne ćwiczenie dla dzieci i dorosłych. Inna wersja to oklejenie słoika paskami bibuły i naklejenie ozdób z czarnego papieru. Lampiony można wykonać też z torebek papierowych, pudełek tekturowych lub z szablonu wyciętego z kartonu (szablon można znaleźć na stronie www.craftideas.info).

Najbardziej uniwersalna dekoracja czyli balony też się świetnie sprawdzi w tym przypadku. Potrzebne będą pomarańczowe, białe i czarne balony, które ozdabiamy, np. flamastrami. Rysujemy na nich jakieś straszne wzory lub doklejamy elementy z papieru. Zapewniam, że dzieciakom spodoba się ta zabawa. Tylko pamiętajcie żeby używać markerów permanetnych, szybko wysychających, gdyż te zwykłe pobrudzą wszystko dookoła, nie tylko ręce malarzy. Dla zabieganych, łatwiejszym i szybszym sposobem, jest kupienie już gotowych halloweenowych balonów.

Dla miłośników wypieków proponuję upieczenie ciasteczek przy wykorzystaniu wykrawaczek lub szablonów do ozdabiania o halloweenowych kształtach. Sposób dekoracji zależy od pomysłowości.  W sprzedaży jest wiele rodzajów foremek takich firm jak: Wilton i Birkmann. Można je kupić głównie w sklepach internetowych. Do ozdabiania warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju lukry, posypki lub gotowe dekoracje. Jest to też świetne pole do popisu dla dzieci. Niech wykażą się umiejętnościami plastycznymi i kreatywnością. Ta zabawa na pewno im się spodoba i…. posmakuje.

Oprócz ciast i ciasteczek można też kupić lizaki w kształcie dyni, różne „potworne” cukierki, żelki i inne. A na stole położyć serwetki z nastrojowym nadrukiem. Miłej strasznej zabawy!

Sprawdźcie też naszą Halloween’ową niespodziankę – interaktywną dynię, którą możecie wycinać nie brudząc sobie rąk!
Znajdziecie ją pod poniższym adresem:
https://www.dobredladziecka.pl/halloween/

Tylko nie zapomnijcie wysłać jej znajomym!

Sprawdź również:

Możesz również polubić…