Dzieci, zarówno te duże, jak i małe uwielbiają zabawki muzyczne, wydające z siebie jakieś dźwięki. Ciekawą propozycję dla nich ma firma B.toys – Symfonia Pulpit dyrygenta. Jest to zabawka muzyczna, której daleko jest od hałaśliwych, tandetnych pseudoinstrumentów muzycznych, którymi zawalone są półki w sklepach, a których używanie przez dzieci jest uciążliwe dla otoczenia.

źródło: http://btoys.pl/

Symfonia to scena koncertowa, gdzie dziecko zamienia się w dyrygenta i samo decyduje, które instrumenty będą grały w czasie koncertu. Zabawa jest prosta – wystarczy ustawić na scenie figurkę instrumentu i jego dźwięk zostanie dołączony do odtwarzanej muzyki. Wyraźnie słychać dodawanie lub usuwanie instrumentów, więc dziecko może nauczyć się rozpoznawać dane instrumenty. Do wyboru jest 13 instrumentów w formie kolorowych figurek, które odwzorowują wygląd rzeczywistych instrumentów. Muzykę można komponować przy użyciu maksymalnie 6 instrumentów. Figurki są kolorowe i miłe w dotyku, dzieci chętnie po nie sięgają i bawią się muzyką. Każdy instrument jest podpisany inicjałami jego nazwy (od nazwy w języku angielskim), np. FLU – flet, CL – klarnet, XY – cymbałki, itd. Gdy dziecko nie postawi na scenie żadnego instrumentu to słychać tylko dźwięki podkładu muzycznego. Jako podkład muzyczny możemy wybrać 1 z 15 utworów z repertuaru muzyki klasycznej.

źródło: http://btoys.pl/

Zabawa może być dowolna, ale zabawka Symfonia oprócz zabawy muzycznej, rozwijającej zmysł muzyczny i pobudzający chęć do tworzenia muzyki, jest też swego rodzaju sorterem kształtów. Każdy instrument ma swoje miejsce na podstawie, oznaczone odpowiednim kolorem i kształtem. Przy dźwiękach muzyki maluch może uczyć się nazw, wyglądu i brzmienia poszczególnych instrumentów, a także rozpoznawania kolorów.

http://btoys.pl/
Symfonia posiada opcje dodatkowe, takie jak regulacja głośności oraz tempa muzyki, a także przycisk natychmiastowego wyłączania, dzięki czemu koncert można przerwać w każdej chwili – czy z inicjatywy rodzica czy dziecka. Dodatkowo nie używana przez dłuższy czas zabawka samoczynnie się wyłącza.

Bardzo przydatną funkcją zabawki jest schowek, w którym można umieścić instrumenty – symfonię można przenosić i bezpiecznie przechowywać bez obawy o pogubienie poszczególnych elementów.

źródło: http://btoys.pl/

Symfonia przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 lat. Górnej granicy wieku bym nie określała, bo wydaje mi się że jest to uniwersalne urządzenie, z którego z radością skorzystają nawet starsze dzieci, nastolatki, a dorośli także będą się świetnie bawić. Symfonia może służyć do aktywnej zabawy, a także jako tło muzyczne do innych zajęć. Do zestawu dołączona jest książeczka z informacjami o dostępnych utworach oraz ich autorach.

Niestety to co dobre, ciekawe i co posłuży nam przez dłuższy czas ma także swoją cenę – na symfonię trzeba uzbierać ok. 400 zł. Cena trochę zaporowa, ale uważam, że warto zwołać dziadków i innych darczyńców i sprawić dziecku taki jeden większy prezent niż kilka mniej wartościowych drobiazgów.

Wymiary: 38,1cm x 25,4cm x 21,6cm.

Niestety jest to zabawka elektroniczna, a co za tym idzie potrzebne będą baterie – 6 szt. typu AA. Kupując Symfonię pierwszy zestaw baterii dostajemy w zestawie, co jest bardzo dobrym gestem producenta.

 

Dystrybutor w Polsce: B.est TOYS Polska, http://btoys.pl/

Sprawdź również: