Gdy nasze pociechy, a właściwie córki, lubią kreatywne i manualne zabawy, lubią projektować i tworzyć coś dla siebie, to ciekawym produktem dla nich będą zestawy Mixy. Moja córka, należąca do tego typu dzieci, z ciekawością odkrywała zalety tego zestawu.

W małym, bardzo atrakcyjnie wyglądającym opakowaniu znajdziemy zestaw koralików, dzięki któremu możemy tworzyć biżuterię dla małych dziewczynek. A właściwie to dziewczynki będą tworzyć ją dla siebie, według własnego pomysłu i własnymi siłami. Chociaż czasami nasza pomoc też się jednak przyda. Zestaw, który wypróbowałyśmy to Lily Rockstar 4022, zawierający 40 elementów do tworzenia bransoletek. Z jednego zestawu można zrobić jednocześnie jedną bransoletkę lub jeden naszyjnik.

Na pierwszy rzut oka, koraliki te wydawały mi się kolejnym plastikowym badziewiem, ale zostałam mile zaskoczona. Poszczególne elementy wykonane są ładnie i starannie. Koraliki mają gładką powierzchnię, bez ostrych pozostałości po odlewaniu w formie, jak to często bywa z tanimi, produktami tego typu. Jedyne „zadziory” można znaleźć na wypustkach, które chowają się po montażu w koralikach. Dzięki temu wykonana biżuteria jest bezpieczna dla skóry dziecka, nie powoduje zadrapań i dyskomfortu. Nie pozaciąga również nitek w ubraniu.

Do tworzenia biżuterii z Mixy nie potrzebujemy żadnych sznurków, żyłek, zapięć, zawiązywania oraz dobrego wzroku i dużych zapasów cierpliwości, jak w przypadku zabawy z tradycyjnymi nawlekanymi koralikami. Tutaj zasada łączenia koralików polega na wciskaniu jednego w drugi. Każdy element jest kompatybilny z kolejnym, więc możemy je dowolnie ze sobą łączyć, a także rozłączać, w każdej chwili zmieniając całkowicie projekt lub wymieniając tylko poszczególne elementy. Cały proces jest szybki, łatwy i przyjemny. Na tej samej zasadzie odbywa się zapinanie naszyjnika lub bransoletki. Po prostu łączymy ze sobą dwa końce łańcuszka lub wykorzystujemy element, który jest bardziej elastyczny, wykonany z silikonowego sznurka.

Przy kilku pierwszych razach zabawy z Mixy, młodsze dzieci mogą mieć problemy z samodzielnym łączeniem koralików, gdyż trzeba włożyć w to trochę wysiłku, ale w miarę upływu czasu staje się to łatwiejsze i nie sprawia już większych problemów.

Oprócz koralików w różnych kolorach i kształtach, w zestawie znajduje się gumowa szeroka bransoletka, którą można ozdobić koralikami, lub okrągłymi znaczkami. Po połączeniu wszystkich koralików w omawianym zestawie otrzymamy krótki naszyjnik, który można założyć na szyję, ale tylko rozpinając któryś z koralików.
Tyle mam do powiedzenia na temat zalet Mixy. To co mi się nie podoba to to, że testowany przeze mnie zestaw jest mały. Zawiera tylko 40 elementów, a taka ilość nie zapewnia zbyt ciekawej i długotrwałej zabawy. Można z niego wykonać bransoletkę lub krótki naszyjnik. Jest to zestaw do zabawy dla jednej osoby. Dobry jest także na spróbowanie czy dziecku będzie się podobała taka zabawa. Jeżeli dziecko lubi takie zabawy, to polecam kupienie od razu większego zestawu, wtedy satysfakcja też będzie większa.

Z tego co się zorientowałam, to zamysł producenta polega na kolekcjonowaniu przez dzieci poszczególnych zestawów Mixy i wymieniania się nimi z koleżankami. Do wyboru mamy 13 różnych zestawów koralików (od 40 do 180 elementów), każdy o innej tematyce wzornictwa, oznaczony inną postacią dziewczynki. Z poszczególnych zestawów można tworzyć bransoletki, naszyjniki, opaski do włosów, pierścionki, kolczyki itp. Dostępny jest również zestaw zawierający torebkę do przechowywania gotowej biżuterii.

Produkt przeznaczony jest według producenta dla dzieci powyżej 5 roku życia. Myślę, że młodsze maluchy też mogą spróbować tej zabawy, przy pomocy i asyście rodziców. Koraliki to drobne elementy, które łatwo połknąć, więc należy uważać, gdy nasza pociecha ma młodsze rodzeństwo.

Producent: Wooky Entertainment
Dystrybutor w Polsce: Lime Sp. z o.o.
Cena: 20-50 zł

Sprawdź również: