Warsztaty kulinarne mamy już za sobą, jazdę na rolkach też już opisywałam, więc teraz czas na zachętę do udziału w warsztatach teatralnych proponowanych przez Dzieciaki w Formie. Jest to nowa oferta, ale już na stałe wpisała się w grafik zajęć i jest chętnie wybierana przez dzieci i ich rodziców.

Zajęcia prowadzone są przez Klaudię Gut, absolwentkę dziennikarstwa i komunikacji społecznej, entuzjastkę kina, aktorstwa i dzieci, mającą obszerne doświadczenie uczestniczenia w wielu warsztatach i zajęciach teatralnych.

Na zajęciach dzieci będą miały okazję ćwiczenia dykcji i emisji głosu, będą odgrywać różne scenki, wcielać się w różne postaci i przy okazji świetnie się bawić. Inne umiejętności, jakie takie zajęcia rozwijają u dzieci to np.: ćwiczenia rozwijające aparat mowy, nauka tekstu ze zrozumieniem, recytowanie, wymyślanie własnych wierszyków i historii.

Zajęcia trwają ok. 1 godziny i odbywają się regularnie w co drugi wtorek o godz. 17:00. Przeznaczone są dla dzieci powyżej 4 roku życia.

MiejsceCafe Culca, ul. Mostowa 14, Kraków
Cena: 25 zł od dziecka. Istnieje możliwość wykupienia karnetu na warsztaty, obejmującego 6 kolejnych zajęć. Karnet w cenie 120 zł (ważny 3 kolejne miesiące).
Zapisy: 
Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy mailowo: sztuka@dzieciakiwformie.pl (w tytule wiadomości proszę wpisać „Warsztaty teatralne”) lub telefonicznie 791 487 666. Można skorzystać także z formularza kontaktowego na stronie.

Więcej informacji na stronie www.dzieciakiwformie.pl

Program zajęć – 9 października 2012
Rozgrzewka, korelacje, przypomnienie sobie wierszyka z poprzednich zajęć (dzieci, które były na pierwszych zajęciach) i powtarzanie treści ze zrozumieniem (dzieci, które są pierwszy raz). Początkujący aktorzy spróbują odegrać „tasiemca’ – pierwsze dziecko podaje temat i zaczyna ma środku odgrywać jakąś scenę, po czym na umówiony znak następuje zmiana – kolejne dziecko występuje na środek i musi kontynuować historyjkę. Na koniec zajęć dzieci wysłuchają piosenki „Dostał Jacek elementarz”, spróbują nauczyć się tekstu ze zrozumieniem i wykonają mimiczny układ choreograficzny.

Sprawdź również: