Poranne mdłości w czasie pierwszych miesięcy ciąży to symptom, którego raczej nie chcemy pamiętać. Jest to nieprzyjemne zarówno dla ciała jak i ducha. Każda z nas próbuje różnych domowych sposobów, aby je powstrzymać lub choćby przyhamować. Odbywa się to niestety z różnym skutkiem.

Z tych najbardziej znanych i popularnych sposobów uchronienia się przed mdłościami są:
– jedzenie w ciągu dnia kilku małych lekko strawnych posiłków,
– unikanie potraw ciężkostrawnych,
– unikanie uczucia pustego żołądka,
– przegryzanie między posiłkami krakersów, herbatników lub pieczywa – zwłaszcza rano, przed wstaniem z łóżka,
– jedzenie migdałów w trakcie mdłości,
– ssanie cytryny,
– picie herbaty imbirowej,
– picie dużych ilości wody niegazowanej.

Podobny i uciążliwy problem jest z chorobą lokomocyjną u dzieci oraz u dorosłych. Mdłości i wymioty w czasie nawet krótkiego przejazdu samochodem, autokarem lub autobusem stwarzają trudności i stres zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Sposobami na powstrzymanie mdłości i wymiotów są w czasie jazdy są:
– siadanie przodem do kierunku jazdy,
– dostęp do świeżego powietrza,
– nie spożywanie ciężkostrawnych i tłustych posiłków przed podróżą,
– zapewnienie dzieciom zabawy i rozrywki w trakcie podróży, aby odwrócić ich uwgę od dolegliwości.

Zarówno kobiety w ciąży, jak i rodzice małych dzieci są nieufni wobec środków farmakologicznych, bojąc się ich wpływu na organizm dziecka. Niestety nawet lekarstwa czasami nie pomagają, a same z siebie wywołują często efekty uboczne, takie jak senność i apatię.

Niestety domowe sposoby bardzo często nie odnoszą skutku i przykre dolegliwości nas dręczą. Wszystkiego można spróbować, ale gdy nie zadziała, to szukamy czegoś innego. Alternatywą lub uzupełnieniem stosowania domowych sposobów na mdłości jest noszenie opasek akupresurowych na nadgarstku – Sea Band.

Akupresura jet znaną chińską metodą stosowaną na różne dolegliwości. Działanie opasek Sea Band polega na uciskaniu punktów akupresurowych, zlokalizowanych pomiędzy dwoma głównymi ścięgnami w okolicach nadgarstka. Punkty te odpowiadają za zapobieganie lub hamowanie mdłości. Opaska została przez nas przetestowana i u osoby z chorobą lokomocyjną w widoczny i zdecydowany sposób zahamowała przykre dolegliwości. Polecamy!

Opaska Sea Band to elastyczna opaska na nadgarstek wyposażona w plastikową kulkę, która stale uciska odpowiedni punkt akupresurowy. Noszenie jej nie jest uciążliwe i niewygodne, więc nie będzie sprawiać problemów. Można się do niej przyzwyczaić jak do noszenia zegarka na ręku lub bransoletki. Dzieci pewnie też będa zadowolone z gadżetu, zwłaszcza dziewczynki.

Działanie tej opaski jest zauważalne już po 2-5 minut po jej założeniu, więc ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku niespodziewanych wyjazdów z dziećmi, gdy oczekiwanie 30 minut, aż zacznie działać lek farmakologiczny może być kłopotliwe.

Opaski te są wielokrotnego użytku, można je prać ręcznie w ciepłej wodzie przy użyciu mydła lub łagodnego detergentu. Małe rozmiary oraz załączone plastikowe opakowanie do przechowywania sprawiają, że są też wygodne w użyciu, nie zajmują dużo miejsca w torebce i zawsze możemy je mieć przy sobie.

Instrukcja obsługi:
Trzy środkowe palce należy umieścić na wewnętrznej stronie nadgarstka tak, aby krawędź trzeciego palca znajdowała się tuż poniżej pierwszej linii nadgarstka. Punkt akupresurowy Nei-Kuan znajduje się pod pierwszym palcem (wskazującym) pomiędzy dwoma wyczuwalnymi ścięgnami nadgarstka.

Opaskę należy założyć tak, aby guzik uciskający skierowany był w kierunku nadgarstka dokładnie w punkcie Nei-Kuan. W ten sam sposób postępujemy z drugim nadgarstkiem.

Aby zapewnić optymalny efekt, należy zakładać opaski jednocześnie na obu nadgarstkach. Opaski Sea-Band można założyć na nadgarstek przed rozpoczęciem podróży lub w jej trakcie.

Producent: Salus International
Dostępne kolory: szary, niebieski, czarny
Cena: ok. 43 zł
Produkt dostępny jest obecnie tylko w aptekach.

Produkt dostępny jest w wersji dla dorosłych i dzieci.

Sprawdź również: