Pin It

Szukając odpowiedniego wózka dla oczekiwanego maleństwa, wysłuchałam wielu opinii i przeczytałam wiele wypowiedzi w sieci.

Kryteria, którymi kierowałam się przy wyborze wózka:
• waga,
• skrętne koła przednie, które ułatwiają manewrowanie,
• prosty do składania przez jedną osobę,
• małe gabaryty, aby wózek nie zajmował dużo miejsca w bagażniku samochodowym,
• komfort w wymianie poszczególnych elementów (gondola, spacerówka, fotelik samochodowy).

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wózek marki Graco – Symbio.

Zalety wózka:
1. Jednym ruchem można przełożyć rączkę, tak, żeby prowadząc wózek mieć możliwość ustawienia dziecka, zarówno w kierunku jazdy, jak również w naszym kierunku. Jest to także przydatne, gdy chcemy dziecko ochronić przed intensywnym słońcem, wiatrem lub deszczem.
2. Dzięki zwartej konstrukcji ramy (58 cm x 79 cm x 35 cm) nie potrzebujemy dużo miejsca, żeby ją przechowywać.
3. Lekki i łatwy do przenoszenia (7,5 kg).
4. Dzięki skrętnym kołom przednim i małemu rozstawieniu kół (58 cm) wózkiem można w prosty sposób manewrować oraz swobodnie poruszać się w wąskich miejscach.
5. Oparcie można ustawić w 3 pozycjach przy użyciu jednej ręki.
6. Dzięki sprężynowanemu zawieszeniu oraz pompowanym oponom wózek jest wygodny w prowadzeniu nawet po polskich wyboistych, często nieodśnieżonych chodnikach. Możliwość zablokowania skrętu przednich kół także pomaga w czasie jazdy w trudnym terenie.
7. Wózek posiada rozkładaną budkę wykonaną z materiałów odpornych na promieniowanie UV, co zapewnia dodatkową ochronę przed słońcem. Producent zapewnia, że tkaniny zostały poddane testom na obecność substancji toksycznych i łatwopalnych, a także na blaknięcie kolorów pod wpływem światła.
8. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z osłonkami oraz pałąk w wersji spacerowej pozwalają na bezpieczną jazdę w wózku małym wiercipiętom.
9. System podróżny graco one-click umożliwia łatwe przeniesienie dziecka śpiącego w foteliku lub gondolce, z samochodu na wózek lub bezpośrednio do domu.
10. System błyskawicznego składania graco one-hand fold pozwala na szybkie i łatwe złożenie i rozłożenie wózka przy użyciu jednej ręki.

W zależności od zestawu jaki wybierzemy, wózek może być wyposażony w następujące elementy:
1. Gondola Twarda do Symbio: gondola z homologacją ECE44/04 do przewożenia dziecka w samochodzie, wpinana i wypinana jednym kliknięciem, posiadająca 4-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz 3 pozycje regulacji odchylenia oparcia, zestaw samochodowy zamocowany w gondoli.
2. Gondola usztywniona
3. Spacerówka
4. Fotelik samochodowy
5. Śpiworek
6. Torba na akcesoria
7. Adapter do fotelika
8. Folia przeciwdeszczowa
9. Moskitiera
10. Parasolka

Fot.: www.gracobaby.pl i zasoby własne.

Źródło: Youtube.com

Dostępna gama kolorystyczna niestety nie jest zbyt bogata: Chili Red, Niebieski Arctic Blue, Czarny Monn, Niebieski Pop Art.

Cena: około 2000 zł (w zależności od wybranej kombinacji).

baza do fotelika samochodowego

Wadą tego wózka jest dość mały kosz siatkowy na różne przedmioty dla dziecka potrzebne na spacerze. Dużym minusem jest także brak adaptera-bazy do fotelika samochodowego w podstawowym zestawie , co jest dodatkowym kosztem w wysokości ok. 300 zł.

Pin It

Sprawdź również:

Komentarze