W tym tygodniu pojawiło się na rynku nowe czasopismo dla dzieci „Art Attack – czasopismo małych artystów”, które nawiązuje do programu telewizyjnego pod tym samym tytułem, emitowanego w stacji Disney Junior. Czasopismo wydawane jest jako dwumiesięcznik.

Skierowane jest ono dla dzieci w wieku 4-7 lat, które lubią zajęcia plastyczne i tworzenie własnych zabawek z materiałów z życia codziennego.

W pierwszym numerze znajdziemy 4 pomysły na wykonanie różnych przedmiotów, m.in. ozdoby do pokoju, temperówki, kartonowej gitary oraz zabawnego albumu na rysunki lub zdjęcia. Bardzo mi się podoba, że każde zadania opatrzone jest bardzo szczegółową instrukcją wykonania, w formie opisu i zdjęcia, dzięki czemu dziecko będzie w stanie samodzielnie wykonać każdą pracę. Zadania mają również zaznaczony stopień trudności oraz oszacowany czas wykonania w skali (łatwy, średni i trudny). Jest też oddzielnie zaznaczona lista artykułów potrzebnych do wykonania danej rzeczy. Od razu możemy ocenić, czy wszystko mamy i czy możemy zaproponować dziecku zabawę.

W czasopiśmie znajdziemy również kilka zadań do wykonania: szukanie różnic, liczenie elementów, labirynt, krzyżówka i kolorowanka, wszystkie graficznie związane z plastyką.

Dodatkowym elementem, który uatrakcyjnia tę pozycję są prezenty. W numerze pierwszym otrzymujemy kartonik z dwoma rysunkami, które należy pokolorować samoprzylepnymi kwadracikami w odpowiednich kolorach – wg numerów. W ten sposób otrzymamy kolorową mozaikę. Moja córka bardzo chętnie wzięła się na tę wyklejankę.

Następny numer pojawi się w kioskach 27 czerwca.

Wydawnictwo: Egmont
Cena: 7,99 zł

Sprawdź również: