Czy Wasze małe i z pozoru niezaradne dziecko często zachowuje się jak wielki Houdini – potrafi w cudowny i magiczny sposób wyplątać się z wszelkich szelek bezpieczeństwa. I to zarówno tych zamocowanych w foteliku samochodowym, w wózku specerowym czy krzesełku do karmienia. Zanim się obejrzymy, a już rączki są uwolnione, a dziecko zaczyna „ucieczkę” z miejsca zniewolenia. I znowu brakuje nam wolnych rąk, żeby złapać uciekiniera, odstawić bezpiecznie talerz z zupką, lub zatrzymać samochód na poboczu.

Takie problemy znają tylko rodzice i opiekunowie, i z reguły oni sami w końcu wpadają na pomysł, jak sobie z nimi poradzić. I w ten sposób powstał produkt – klamra Houdini Stop – wymyślona przez mamę dla mam. Składa się ona z dwóch plastikowych klamerek połączonych kawałkiem taśmy. Klamerki pasują do większości pasów o szerokości do 38 mm. Klamerka łączy ze sobą obydwa pasy ramieniowe i uniemożliwia ich zsuwanie się lub zdejmowanie przez dziecko.

Klamerki są łatwe w zapięciu dla rodzica. Do rozpięcia klamerki potrzeba trochę siły i zręczności, a w większości przypadków małe dzieci takich umiejętności nie posiadają. Oczywiście może trafić się nam „cięższy” przypadek – prawdziwi Houdini, i w takim wypadku pozostaje tylko montaż łańcucha z kłódką, albo kaftan bezpieczeństwa, ale to już skrajne sytuacje.

Prawidłowo założona klamra uniemożliwia dziecku przełożenie ramion przez pasy i uwolnienie się z nich. Jest to dobre zabezpieczenie zwłaszcza w czasie jazdy samochodem, gdy rodzic jest kierowcą i nie ma możliwości ciągłej kontroli nad dzieckiem. Klamerka utrzymuje pasy na miejscu, co jest istotne zwłaszcza w czasie gwałtownego hamowania lub wypadku samochodowego. Ucieczki z pasów często zdarzają się również w czasie spacerów w wózku, co może być niebezpieczne np. w pobliżu ulicy.

Houdini Stop nie zmienia funkcjonalności pasów bezpieczeństwa w foteliku samochodowym. Został przetestowany w crash testach w Australii i Nowej Zelandii.

Producent: InKIDable Solutions
Dystrybutor w Polsce: Baibin Ewa Gronkowska
Cena: 45 zł

Fot. udostępnione przez dystrybutora. Dziękujemy!

Sprawdź również: