Ostatnio opisywałam produkty Harumika do projektowania ubrań na manekinach. Teraz przedstawię propozycję dla starszych dziewczynek, które chcą same szyć ubranka dla swoich lalek. Umożliwią im to zestawy Dress Your Doll belgijskiej firmy Ross Productions. Ideą tych zabawek jest samodzielne wycięcie wykrojów ubrań z materiału i zszycie ich, w celu stworzenia nowych ubranek dla lalek typu Barbie i Steffi. Zestawy posegregowane są według trudności wykonania – oznaczenie od 1 do 3 nożyczek. Jest to fajny pomysł na robótki ręczne dla małych dziewczynek, a także ich mam chcących poszerzyć kolekcję ubranek lalek swoich pociech. Szycie ubrań na podstawowych wykrojach może być początkiem wspaniałej zabawy w projektowanie i szycie ubrań.

1. Zestaw podstawowy zawiera wykroje poszczególnych elementów stroju na kolorowym materiale  – do wycięcia i zszycia oraz wykroje papierowe, aby te same wzory można było wykorzystać na innych materiałach.

2. zestaw z manekinem pozwala przymierzać szyte ubranko lub wieszać je na nim do czasu ukończenie kreacji

3. zestaw haute couture – zawiera manekin, kilka wzorów tkanin oraz książeczkę z wykrojami.

Projektów ubrań jest bardzo wiele. Niestety w Polsce produkt ten dopiero wchodzi na rynek i jest jeszcze mało dostępny. Ale myślę, że szybko się rozpowszechni i warto dopytywać się w sklepach. Polecam.

Sprawdź również: