Świąteczna gorączka kupowania prezentów już się zaczęła. Widać to po ilości osób przemieszczających się między półkami z zabawkami w sklepach i marketach. Niektórzy mają już wybrane podarunki, a inni szukają jeszcze inspiracji. I jak co roku zadajemy sobie pytanie: co będzie najlepsze na prezent dla mojego dziecka?

Ja mam ułatwione zadanie, bo moja 5-latka jeszcze wierzy w Świętego Mikołaja, więc łatwo mi dowiedzieć się czego pragnie. Zachęcam ją do pisania (w jej przypadku jeszcze rysowania lub naklejania obrazków) listu do Mikołaja. Sprawia jej to wielką radość i umacnia wiarę w niego, bo to jest właśnie piękne w byciu dzieckiem. Mając wgląd w list mogę spełnić marzenia mojego dziecka.

Bazując na liście Ali do Mikołaja i na moich pomysłach, zakupy prezentowe będą się skupiać wokół wymienionych poniżej produktów. W naszej rodzinie jest tradycja, że prezenty kupujemy tylko dzieciom, a że razem zbiera się dużo osób i każdy chce podarować coś od siebie to lista prezentów jest duża. Dzieci dostają albo dużo drobnych prezentów albo mniej ale droższe, na które jest składka od kilku osób. Dzieciaki się cieszą, a rodzice mają też potem na dłuższy czas spokój z kupowaniem nowych gadżetów.

1. Zestaw kreatywny Pana Robótki – prawdopodobnie będzie to szufladka na gryzmoły, bo Ali bardzo się podoba ta komódka pokazywana w programie, a poza tym zawiera ona przeróżne materiały do prac plastycznych, które bardzo lubi.

2. Gra planszowa: zastanawiam się nad grą Pędzące Żółwie lub Pluszaki Rozrabiaki Opowieści z Podróży. Mamy już w kolekcji gry, w które Ala może grać sama (np. gry logiczne Kamelot lub Kot i Myszy), a to będzie propozycja na wspólną rodzinną rozrywkę.

3. Zestaw klocków Lego. Córka wymyśliła sobie klocki z Hello Kitty, ale są one raczej dla młodszych dzieci i są niekompatybilne z tymi które już mamy. A poza tym ma do nich dostęp w przedszkolu, więc postanowiłam, że wybiorę jej nowy zestaw Lego, żeby rozbudować jej ten który już posiada. Gdy pokazywałam jej różne zestawy w katalogu, to podobały jej się zestawy do budowy domów, mały zestaw z policjantem i zamek z rycerzami. Ja znalazłam jeszcze propozycję dla dziewcząt nr 5560, zestaw z różowymi klockami i konikiem.

Widziałam też zestawy Bellville, ale bronię się przed tym wyborem, bo widzę, że ludziki są inne i chyba nie będzie to pasowało do naszych standardowych klocków Lego.

4. Audiobook. Moja córka uwielbia słuchać bajek nagranych na płytach, zwłaszcza wieczorem przed snem, po przeczytaniu tradycyjnej książki, więc na pewno ją ucieszy nowa opowieść. Lubię bajki z serii Bajki Grajki i zastanawiam się nad Pippi Pończoszanką czytaną przez Edytę Jungowską.

5. Konik Filly. Nowa saszetka z ulubionymi konikami Filly oraz pluszak-maskotka Echo. Kolekcja koników coraz bardziej się powiększa i jest to najczęściej „używana” zabawka.

6. Kula śnieżna – to najbardziej trudny dla mnie prezent do znalezienia. I musi on się znaleźć w worku Mikołaja, bo o tym szczególnie marzy moja córeczka. Kiedyś miała taki gadżet, ale odkąd się stłukł, to cały czas nie może tego odżałować. W liście do Mikołaja prosiła o tę kulę w pierwszej kolejności.

Takie są moje pomysły na prezenty na dzień dzisiejszy. Mam jeszcze trochę czasu więc nowe inspiracje też mogą się jeszcze pokazać.

Sprawdź również: