Program o Panu Robótce stał się na tyle popularny, że można już dostać w sklepach gotowe zestawy materiałów plastycznych do wykonania prac prezentowanych przez Pana Robótkę. Produkty te są dużym ułatwieniem dla rodziców, którzy nie muszą w popłochu biegać po sklepach plastycznych w poszukiwaniu potrzebnych dzieciom rzeczy do ich ulubionych prac plastycznych. Dodatkowo zestawy te dają dzieciom gotowy pomysł na rękodzieło, który może być wstępem do dłuższej zabawy plastycznej. Wielbiciele Pana Robótki będą zachwyceni.

1. Szufladka na gryzmoły – duży zestaw, który wprawi dzieciaki w zachwyt, gdyż swoim wyglądem przypomina słynną komódkę Pana Robótki. W pudełku, mającym formę szuflady, znajdziemy 1500 elementów oraz 4 projekty prac plastycznych z instrukcją, jak je wykonać: farma zwierząt, ramka na zdjęcia, zawieszka na drzwi, stworki z pomponów. W szufladce znajdują się kreatywne patyczki, brokat, wyciory, serwetki, pompony, papiery kolorowe, zmywalne pisaki, naklejki, ruchome oczy. Duża ilość elementów sprawia, że dzieci mają duże pole do popisu w zakresie wymyślania prac plastycznych. Po wykorzystaniu wszystkich materiałów szufladka będzie idealnym schowkiem na kolejne zakupy lub prace plastyczne. Zestaw zawiera także większość materiałów, których Pan Robótka używa w pracach pokazywanych w programie telewizyjnym. Cena: ok. 86 zł.

2. Kreatywna walizka – ten zestaw jest trochę mniejszy od szufladki i ma bardziej mobilny charakter. Walizkę, jak skrzyneczkę z narzędziami, można wszędzie ze sobą nosić i mieć pod ręką potrzebne materiały. W każdej walizce znajdziemy: kreatywne patyczki, cekiny, wyciory, kolorowe papiery, pompony, ruchome oczy, papier serwetkowy i piankowe kształty. Zestaw nie zawiera żadnych propozycji prac plastycznych.  Cena: 73 zł.

3. Teatrzyk 3D Zwierzaki i Ufoludki – kompletne zestawy do stworzenia teatrzyku kukiełkowego, w którym aktorami będą zwierzęta lub ufoludki. Zróżnicowanie tematyki sprawia, że będą to odpowiednie zestawy zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Zestaw zawiera: kreatywne patyczki, ruchome oczy, pompony, flamastry, projekty scenerii oraz postaci do wycięcia i pomalowania, sznurek, wełna, arkusz z naklejkami, filc, klej, piankowa serwetka. Dołączona jest również szczegółowa instrukcja jak wykonać teatrzyk. Jest to świetna zabawka, będąca początkiem długiej i kreatywnej zabawy, najpierw plastycznej a potem aktorskiej. Cena: 52 zł.

Oprócz tych dużych zestawów można jeszcze zaopatrzyć się w małe zestawy kreatywne, służące do wykonania prac na jeden konkretny temat, np. maskotki na ołówki, maski, kukiełki, pacynki, kartki okolicznościowe. W każdym opakowaniu otrzymujemy wszystkie potrzebne elementy wraz z dokładną instrukcją wykonania. Cena: ok. 26 zł. W zestawach są także takie materiały, jak klej, brokat, flamastry, które nie zostaną w całości zużyte przy wykonywaniu danej pracy, więc przydadzą się przy dalszych próbach plastycznych, dlatego uważam, że cena nie jest wygórowana.

W cenie ok. 10 zł można także kupić jeszcze mniejsze zestawy, tzw. mini zestawy kreatywne, dzięki którym można zrobić jedną zabawkę. Dobry pomysł na początki prac plastycznych z dziećmi, lub żeby spróbować czy dziecku się spodoba taka forma zabawy. Do wyboru mamy do wykonania: kukiełkę-żyrafkę, ruchomą maskotkę na biurko, pacynka, skrzydlaci przyjaciele, skaczący konik polny.

Dla dzieci bardzo lubiących prace plastyczne i wykonujących je w dużych ilościach można kupić zestawy poszczególnych materiałów przydatnych do pracy. Do tej pory trzeba było ich szukać w różnych sklepach plastycznych, z artykułami biurowymi, marketami i często nie były skupione w jednym miejscu. Zestawy Pana Robótki rozwiązują ten problem. Do wyboru mamy: wyciory, taśmy i koraliki, papier błyszczący, ruchome oczy, pompony. Cena: 4-6 zł.

Program telewizyjny „Pan Robótka” opisałam tutaj.

Zestawy dostępne są na stronie www.kreatywnemaluchy.pl

 

Sprawdź również: