Dla przedszkolaków i nie tylko polecam serię książek „Basia i…”. Są to krótkie opowiadania o życiu Basi, małej dziewczynki chodzącej do przedszkola, mieszkającej w Polsce. Jest to bardzo autentyczna postać, w której każdy rodzic znajdzie jakąś cząstkę swojego dziecka – nie jest idealnie grzeczna, chociaż się stara, ma swoje wady ale i wiele zalet. Bardzo mi się podoba sposób w jaki jest opisywany świat w tych książeczkach – widziany oczami dziecka. Dzięki temu małym czytelnikom łatwo wczuć się w rolę bohaterki a rodzicom spojrzeć na opisane problemy z punktu widzenia własnej pociechy. Przedstawione w książeczkach tematy pokazują dzieciom w zrozumiały dla nich sposób jak radzić sobie w trudnych lub nowych dla nich sytuacjach.

Seria książeczek o Basi wydawana jest przez Wydawnictwo Egmont Polska. Autorką tekstów o Basi jest Zofia Stranecka, ilustracje przygotowuje Marianna Oklejak a projekt graficzny książki opracowała Dorota Nowacka.

Cena książeczki wynosi ok. 10-15 zł.

Na stronie www wydawnictwa można znaleźć materiały dodatkowe o Basi do wykorzystania w zabawie w domu lub przedszkolu, np. propozycja zabawy w wymyślenie i namalowanie nowej przygody Basi, forma do wycięcia i stworzenia Basi z ruchomymi nogami i rękoma lub kolorowanki.

Sprawdź również: