Do niedawna panowała opinia, że dla noworodków nie są potrzebne żadne zabawki, bo one słabo widzą i nie zainteresują się gadżetami. Pogląd ten jednak, na podstawie wielu badań traci na aktualności i powstają coraz to nowe serie artykułów dla naszych najmłodszych dzieci. Są to m.in. książeczki do oglądania, zabawki do kąpieli, i akcesoria do łóżeczek i wózków, które przykują wzrok malucha i jednocześnie spowodują, że wzrok będzie ćwiczony na co dzień. Opisywałam już serię White & Black, a teraz wypatrzyłam na rynku książeczki z serii Oczami maluszka.

Obecnie seria składa się z 4 książeczek, których motywem przewodnim jest kolor czarno-biały polecany dla noworodków przez specjalistów, zarówno lekarzy i psychologów. Takie zestawienie kolorów nie jest przypadkowe, gdyż pobudza układ wzrokowy do rozwoju i dobrze wpływa na zachęcanie dziecka do nauki skupiania wzroku na określonych przedmiotach. W serii tej znajdziemy 3 tradycyjne książeczki oraz jedną w postaci harmonijki.

oczami maluszka ślimak oczami maluszka banan
oczami maluszka sztućce oczami maluszka harmonijka-1

W książeczkach znajdziemy obrazki, kontury, można powiedzieć że cienie przedmiotów, zwierząt czy owoców. Motywy są proste, z łagodnymi krawędziami, bez drobnych szczegółów. Na każdej stronie znajdziemy tylko jeden obrazek. „Banan” to książeczka z białymi elementami na czarnym tle, a „Ślimak” zawiera czarne elementy na białym tle. W „Sztućcach” są obydwie kombinacje kolorystyczne. „Harmonijka” to typowa rozkładana książeczka zarówno z czarnymi, jak i białymi obrazkami oraz kilkoma czerwonymi elementami.

Seria Oczami maluszka przeznaczona jest dla dzieci od chwili narodzin do 6 miesiąca życia, a książeczka harmonijka do 12 miesiąca życia.

Książeczki wykonane są z grubego kartonu, zabezpieczonego ochronną powłoką, więc na pewno długo nam posłużą i będą odporne na działalność małych rączek.


źródło: http://www.oczamimaluszka.pl/

Wydawnictwo: Sierra Madre
Cena: 19,90-22,90 zł

Sprawdź również: