Dzielę się Książkami 2013

DSK_logo_01_malyW najbliższy weekend 16-19 maja 2013 r. w Warszawie na Stadionie Narodowym odbędą się coroczne Warszawskie Targi Książki, na których już po raz trzeci będzie można wziąć udział w akcji społecznej Dzielę się Książkami, której patronujemy medialnie.

Celem akcji jest podarowanie możliwości korzystania z książek dzieciom, które mają ograniczony do nich dostęp: przebywających w placówkach opiekuńczych, szpitalach, hospicjach, rodzinach zastępczych czy domach dziecka. Wspomagane są także biblioteki szkolne, świetlice środowiskowe oraz małe biblioteki w małych miejscowościach.

Książki gromadzone podczas akcji są pozyskiwane od osób indywidualnych – głównie dzieci, a także instytucje, wydawnictwa i sponsorów. Akcja ta ma pomóc potrzebującym dzieciom, które mają ograniczoną możliwość korzystania z książek, a wśród małych darczyńców rozpropagować ideę dzielenia się książkami, których już nie potrzebują. Niepotrzebne, cenne i ciekawe książki uchroni to przed wyrzuceniem do kosza lub na makulaturę.

Podczas pierwszej edycji akcji w 2011 r. organizatorom udało się zebrać ponad 1 tys. książek. Rok później zbiory były już 4 razy większe.

Książki w dobrym i bardzo dobrym stanie należy przynosić na stoisko targowe akcji – stoisko 303G, gdzie na dzieci będą czekały atrakcje w postaci warsztatów plastycznych oraz spotkań z autorami oraz ilustratorami książek dla dzieci.

Poszukajcie w swoich regałach niepotrzebnych książek, nie wyrzucajcie ich na makulaturę tylko podzielcie się z innymi. Niech sprawią radość małym czytelnikom. Naprawdę jest dużo dzieci, które bardzo się ucieszą jak je dostaną.

Osoby z okolic Wołomina w woj. mazowieckim, któe chciałyby przekazać książki w ramach akcji mogą się także skontaktować na redakcyjny adres e-mail.

Jeżeli znacie jakąś placówkę, której przydałyby się książki to można jeszcze zgłaszać kandydatów – placówki do akcji na adres qlturka@qlturka.pl

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie http://www.dzielesieksiazkami.pl/

dzielesieksiazkami2013

Sprawdź również:

Możesz również polubić…