Odkrywczy domek to zabawka, którą moja córka dostała w prezencie na swoje pierwsze urodziny. I to był strzał w dziesiątkę, bo domek od 4 lat stoi w jej pokoju i co jakiś czas zdobywa jej zainteresowanie na nowo. I co ciekawe baterie wymieniałam w nim tylko raz, więc chyba jest energooszczędny.

Domek ten należy do zabawek generujących dużo dźwięku, więc rodzice mogą czasami odczuwać poirytowanie, ale dzieciaki są zachwycone.

Dużo elementów z wyposażenia domku można nacisnąć i posłuchać dźwięków jakie wydają. W budzie siedzi piesek, który szczeka i piszczy. W kominie siedzi szop, który wydaje charakterystyczne dla siebie skrzeczące odgłosy. Można zmienić porę dnia, którą ogłasza pianie koguta lub pohukiwanie sowy. W łóżku leży chrapiąca postać, w wannie pływa kwacząca kaczuszka. Podnosząc klapę w ubikacji spuszczamy wodę. Przed wejściem do domku można zadzwonić dzwonkiem, a drzwi otwierają się ze skrzypieniem. Sprzęty domowe również „hałasują”: telefon, kuchenka i pralka. W okienku można zamknąć okiennice, a po rozłożeniu elementu z okienkiem powstaje nam salon i postaci mogą wejść do środka domku. W ogrodzie jest drzewo na którym huśta się małpka, a ptaszek ładnie świergocze. Postacią irytującą mnie najbardziej jest wiewiórka która wspina się na drzewo, ale wydaje przy tym potworny hałas, którego na początku bała się moja córka. Przekręcając motylka wprawiamy w ruch małe autko, a ptaszek może podskakiwać na trampolinie.

Zabawka ta oferuje wiele godzin interesującej zabawy. A rączka umieszczona na dachu pozwala na wygodne przenoszenie domku w różne miejsca domu.

W zestawie znajdują się dodatkowo 2 postaci mieszkańców domku oraz fotel i telewizor, w którym można zmieniać program (rysunek). Domek może on też służyć jako typowy domek dla małych laleczek. Baterie 2xR6 są w zestawie, więc nie trzeba się martwić żeby je dodatkowo kupować.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia, ale interesują się nią już dzieci które potrafią sprawie poruszać paluszkami, żeby coś nacisnąć lub otworzyć.

Domek występuje też w mniejszym rozmiarze i dziewczyńskim różowym kolorze. W tej wersji nie ma ogródka z drzewem.

Cena ok. 130 zł (większy domek) lub 120 zł (mniejszy domek).

Sprawdź również: