gra Kot i mysz

Świetna gra logiczna dla dzieci od 5 roku życia, a także dla dorosłych. Gra zawiera 48 zadań do rozwiązania, o 4 stopniach trudności (starter, junior, expert i master).

Zadanie polega na tym, aby ułożyć klocki z narysowanymi fragmentami drogi tak, aby np. pies mógł dojść do budy. Możliwości rozwiązania zagadki jest kilka, ale trzeba wysilić szare komórki żeby je odnaleźć. W książeczce z zadaniami pokazywane są 4 przykładowe rozwiązania.

Żółta strzałka oznacza, że należy wykonać połączenie między zaznaczonymi postaciami /obiektami. Przekreślona strzałka oznacza, że obiekty nie mogą zostać połączone.

W czasie gry trzeba dokładnie przyjrzeć się zadaniu, gdyż wśród obiektów są 2 budy, 2 myszy i 2 psy. Bardzo łatwo się pomylić i wytyczyć niewłaściwą drogę.

Zadania do wykonania przedstawione są w ładnie wydanej książeczce, oprawionej spiralą, dzięki czemu nawet przy częstym użyciu kartki nie rozkleją się i nie będą wypadać. Książeczka wydrukowana jest na papierze kredowym i oprawiona w sztywniejszą okładkę.

Ta gra gwarantuje dobrą rodzinną zabawę, ale także pozwala dzieciom na samodzielne główkowanie. Można w nią grać samemu, bez towarzystwa.

źródło: www.youtube.com

Producent: Granna
Wymiary: 240 mm x 240 mm x 45 mm
Cena: 40-60 zł 

Wszystkie elementy wykonane są z grubego, dobrego jakościowo plastiku, są odporne na mycie oraz upadki. Rysunki postaci i obiektów nadrukowane na planszy są trwałe, niezmywalne. Książeczkę z zadaniami oraz klocki z trasami można przechowywać wewnątrz pudełka z planszą. Gra jest dobrym pomysłem na zajęcie dziecka w czasie długiej podróży samochodem.

Fot.: www.granna.pl oraz zasoby własne

Sprawdź również:

Możesz również polubić…