Zestawy do wydrapywania ostatnio są popularne zarówno wśród zabawek dla dzieci, jak i zestawów kreatywnych dla dorosłych. Cała zabawa i sztuka polega na wydrapywaniu przy użyciu załączonego do zestawu patyczka lub dłutka różnych wzorów.

Na rynku dostępne są różne zestawy. Zarówno takie, w którym obraz sami tworzymy poprzez zdrapywanie wierzchniej warstwy farby, oraz takie w których wydrapywanie jest formą kolorowania określonych elementów obrazu.

Zestawy do wydrapywania mają postać najczęściej małej kartki wykonanej z kartonu, na której nałożone są 2 warstawy farby, folii lub innego materiału. Warstwa wewnętrzna jest kolorowa, a warstwa zewnętrzna jest czarna lub wykonana w innym ciemnym kolorze. Zdrapując warstwę zewnętrzną odkrywamy to, co jest pod spodem, tworząc w ten sposób kolorowy obraz.

Jest to świetna zabawa dla dzieci, pobudzająca wyobraźnię, kreatywność oraz dająca możliwość eksperymentowania z kolorem.

Zabawa w wydrapywanie jest „brudna” – pozostaje po niej trochę okruchów wydrapywanej folii-farby. Nie polecam tej rozrywki na podróże samochodem, bo potem będziemy mieli dużo odkurzania.

Cena: od ok. 8 zł

Źródło: fot. własne oraz www.smartoys.pl (dystrybutor pokazanych wydrapywanek)

Sprawdź również: