Książeczka Elżbiety Pałasz pt. „Kacper i jego sprawy” to zbiór 12 krótkich historii z życia małego 4-letniego chłopca. Kacper, jak większość dzieci w jego wieku, napotyka codziennie na jakieś mniejsze lub większe problemy. Za każdym razem może liczyć na wsparcie rodziców, którzy pomagają mu je rozwiązać lub podpowiadają jak sobie poradzić z daną sytuacją. Problemy jakie są poruszane w historyjkach dotyczą m.in.: pokonania nocnych strachów, nauki jazdy na rowerze, dzielenia się zabawkami z innymi, zazdrości o umiejętności innych dzieci, itp.

Zaletą tych terapeutycznych historyjek jest to, że są krótkie i zwięzłe. Małe dzieci nie znudzą się w trakcie ich słuchania i nie przegapią tego co w nich najważniejsze, czyli morału. Do każdej historyjki załączona jest ładna ilustracja, obrazująca ich przekaz. Takie krótkie opowiadania są dobrym wstępem do szerszej rozmowy na dany temat.

Bardzo mi się podoba sposób przygotowania tej książeczki. Mimo, że rodzice świetnie sobie radzą z czytaniem i nie potrzebują w tym pomocy, to przyznaję że bardzo przyjemnie czyta się takie historyjki pisane większą czcionką, bez zacieśniania tekstu. Myślę, że będzie to również ułatwienie dla dziadków, którzy czytają opowiadania swoim wnukom.

Autor: Elżbieta Pałasz
Ilustracje: Przemysław Liput
Wydawnictwo: Zysk i Sp-ka
Cena: 15-20 zł
ISBN: 978-83-7506-659-3
Oprawa: twarda
Objętość: 56 str.
Format: 20 cm x 19 cm

fot. http://www.zysk.com.pl

Sprawdź również: